اقتصادی

مشوق‌های صادراتی به صادرکنندگان سبزه پرداخت می شود

نماینده ملایر و عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به پیگیری‌های مستمر برای رفع مشکلات تولیدکنندگان کشمش در این شهرستان، این خبر خوش را به باغداران داد که در نشستی با دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، خرید توافقی انواع کشمش تیزابی و آفتابی با قیمت ۲۰ و ۱۸ هزار تومان از طریق کارخانجات مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حجت الاسلام احد آزادی‌خواه در این باره تاکید کرد: به منظور خرید توافقی کشمش، مصوب شد مشوق‌های صادراتی در قالب تسهیلات با نرخ بهره پایین از طریق وزارت جهاد کشاورزی به صادرکنندگان کشمش پرداخت شود تا با خرید توافقی کشمش، بخشی از مشکلات باغداران رفع شود.

وی اظهارکرد: در این رابطه مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ترجیحی برای خرید کشمش از سازمان برنامه و بودجه درخواست شده است.

نماینده ملایر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیگیر اخذ تسهیلات برای واحدهای تولید خیارشور در شهر سامن هستیم، گفت: گردشگرپذیر شدن شهر زیرزمینی سامن از اولویت نخست پیشرفت این منطقه است.

آزادی‌خواه به ایجاد یک واحد بسته ‌بندی محصولات انگور و شیره به عنوان یکی از مصوبات سفر دکتر امید معاون توسعه روستایی رئیس جمهوری به ملایر اشاره و احداث آن را در حوزه برندسازی و مدل شهرستانی، کاری بزرگ در حوزه انگور و مشتقات آن عنوان کرد که اعتبار مورد نظر آن نیز دیده شده و برای اجرایی شدن آن باید بخش خصوصی اعلام آمادگی کند.

وی فعالیت ۶۰ واحد خیارشور در شهرک صنعتی سامن را ظرفیتی ویژه دانست و افزود: با توجه به اینکه این واحدها تاکنون تسهیلاتی نگرفتند، پیگیری لازم را انجام می‌دهیم تا بتوانیم تسهیلات مورد نیاز را برای واحدهای خیارشور اخذ کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن