سلامت و پزشکی

بررسی وضعیت ۱۱۲ هزار تن از افراد نزدیک به مبتلایان به کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان تزریق واکسن آنفولانزا تا بهمن‌ماه را تاثیر گذار دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، منوچهر کرمی ظهر یکشنبه ۲۱ دی‌ماه در جمع‌اصحاب رسانه، با تاکید براینکه استان همدان بالاترین سطح سواد سلامت در بحث کرونا را در کشور دارد، مطرح کرد: دردطی طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی، ۱۱۲ هزار نفر از افراد نزدیک به ۲۷ هزار فرد مبتلا به کرونا در استان همدان، بررسی شده‌اند؛ تیم‌های حمایت، مراقبتی، نظارتی و مراقبت در منزل در قالب طرح شهید سلیمانی در استان تشکیل شده است.

.وی تنها راه پیشگیری از ایجاد موج چهارم کرونا را مراجعه سریع و زود هنگام افراد مشکوک و اطرافیان کرونامثبت به مراکز ۱۶ ساعته دانست و افزود: عدم ملاقات با افرادی که تازه ار سفر خارج از کشور برگشته‌اند، عدم روبوسی و دست دادن با اطرافیان حتی اعضای خانواده، استفاده از ماسک و شست‌وشوی مداوم دست‌ها ازجمله اقدامات لازم برای جلوگیری از موج جدید کرونا هستند.

وی در رابطه با اهمیت دادن دانشگاه علوم پزشکی به سلامت روان در دوران کرونا مطرح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا درحال حاصر در زمره نخستیم دانشگاه‌های پیش‌گام در تولید محتوای آموزشی کرونا بوده است.

کرمی افزود: هم‌اکنون سامانه ۳۱۴۳ برای تماس افرادی است که در سوگ ناشی از کرونا عزیزان خود را ازدست داده و دچار نشکلات روحی شده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن