سلامت و پزشکی

سلامت مردم در اولویت قراردارد

فرماندار تویسرکان در نشست مشورتی با دهیاران تویسرکان گفت: ما مخالف شادی و نشاط و دورهمی مردم نیستیم ولی تویسرکان بدلیل اینکه دربین 10 شهرستان استان مسن ترین شهرستان است و این امر باعث گردیده که در شیوع بیماری کرونا شکننده باشد درشرایط فعلی هیچ چیزی به غیر از سلامت مردم اولویت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین سید رسول حسینی با بیان اینکه با دادستان شهرستان هماهنگی های اولیه لازم انجام شده است افزود : باافرادی که به دستورات ما در زمینه برگزارنکردن مراسم عروسی و عزا توجه نکنند از قوه قهریه استفاده خواهندکرد.

حسینی خطاب به دهیاران تاکید کرد: در زمینه دورهمی های خانوادگی و مراسمات عزا و عروسی ها، اطلاع رسانی لازم در روستاها انجام شود و پاسگاه محل در جریان قرار گرفته شود و در صورتی که تمکین نکردند از قوه قهریه استفاده می شود.

حسینی ادامه داد: باتوجه به اینکه تویسرکان دومین شهرستان فرهنگی استان است ازمردم تویسرکان انتظار داریم پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک را اولویت زندگی خود قرار دهند تا هر چه زودتر از این شرایط حساس رهایی یابیم.

فرماندار تویسرکان گفت: با توجه به اینکه دهه فجر را پیشِ رو داریم، مدیران به دور از اغراق و کم گویی عملکرد واقعی خود را به گوش مردم برسانند.

حسینی با بیان اینکه فرصتی درتویسرکان بوجود آمده است که در قالب طرح هر روستا یک سمن بدون هزینه افزود: دهیاران از این فرصت استفاده کرده و مردم را برای تشکیل این سمن ها و جذب اعتباراتی از شورای اجتماعی، فرمانداری، ورزش و جوانان و … ترغیب نمایند.

حسینی فعال شدن سمن ها را یکی از عوامل مهم افزایش فرهنگ عمومی کار گروهی دانست و تاکید کرد: ثبت این سمن ها می تواند فواید خوبی به دنبال داشته باشد.

حسینی با اشاره به اینکه ۵۹ پرونده روستایی در کمیسیون ماده نود وجود دارد که مشکلشان قابل حل است افزود: دهیاران شهرستان اکنون نمره قابل قبول میگیرند ولی باید بهتر و اجرایی تر و کارشناسانه تر عمل کنند

فرماندار شهرستان تویسرکان درپایان گفت : برخی مشکلات از زبان دهیاران مبنی بر نشت و شکستگی لوله ها و عدم روشنایی مناسب معابر در روستاها بیان شده است که با توجه به اینکه مدیریت برق شهرستان با فاصله معناداری از میانگین استان رتبه نخست وصول مطالبات را دارد، انتظار می رود در رفع چنین مشکلاتی همکاری بیشتری انجام دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن