اجتماعی

مشارکت مردم؛ رکن مهم توسعه روستایی

در سال های اخیر طرحی با عنوان ” سفر خدمت” با حضور نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین مربوطه آغاز شده که طی آن از روستاهای بخش های مختلف ملایر بازدید میدانی به عمل می آید و مسئولین از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای اهالی روستاها قرار گرفته و برای رفع آنها تصمیات لازم را اتخاذ می کنند.

نماینده مردم ملایر و رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در ادامه ” سفر خدمت” به روستای کمری با حضور بخشدار جوکار، معاون مدیرعامل شرکت توزیع برق همدان، مدیر شرکت توزیع برق ملایر، روسای ادارات بنیاد مسکن و آب و فاضلاب و جمعی از مدیران بخش جوکار، مشارکت و همدلی مردم را عاملی مهم در توسعه و آبادانی روستاها دانست و تلاش مدیران برای دستیابی به این امر را ستود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حجت الاسلام احد آزادی‌ خواه رفع مشکلات و مطالبات روستائیان را از اولویت های خود برشمرد و بهسازی روستایی، آسفالت معابر، آبیاری نوین، یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، تسهیلات بانکی اشتغال روستایی، مقاوم سازی مسکن و رفع مشکل برق را از جمله درخواست های مهم اهالی روستاهای ملایر عنوان کرد.

وی رفع مشکل برق روستای کمری شامل ایجاد کابل خودنگهدار و جابجایی تیرهای برق تا پایان سال، بهسازی و بازنگری روستا، پیگیری برای قرار گرفتن این روستا در زمره مناطق سردسیر و تلاش برای اخذ مجوز چاه و احداث مدرسه چهار کلاسه خیرساز را از جمله اقدامات انجام شده در این روستا برشمرد.

■ آینده روستای ینگی‌کند با شیب جمعیت بالا، روشن است

آزادی خواه همچنین با حضور جمعی از مسئولین شهرستان از روستای ینگی کند بازدید داشت.

وی روستای ینگی کند را با شیب جمعیتی بالا نسبت به میانگین کشوری، خوب و روشن دانست و از همراهی اهالی این روستا با مدیران قدردانی کرد.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه به برخی مطالبات مردم این روستا همچون افتتاح سالن ورزشی، بهسازی و آسفالت، رفع افت ولتاژ برق و مقاوم سازی مسکن روستایی پاسخ داده شد، گفت: در تلاش هستیم دیگر نیازها و مطالبات اهالی این روستا برآورده شود و از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم دریغ نمی کنیم.

■ احداث سه مجتمع آبرسانی در ملایر در دستور کار

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در ادامه ” سفر خدمت” به روستاهای منگاوی و الفاوت رفت و در جمعی از اهالی به گفت و گو پرداخت.

آزادی خواه عمده مشکل روستای الفاوت را افزایش سطح آب هنگام بارندگی دانست و خواستار رفع این مشکل در اسرع وقت شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه برق، گفت: هم اکنون مشکل خاصی در زمینه برق این روستا نداریم و ضمن اختصاص اعتبار مورد نیاز برای بهسازی، پیگیری لازم را برای پاسخگویی به مطالبات مردم در زمینه احداث راه آهن انجام می دهیم.

نماینده مردم ملایر به اقدامات انجام شده در روستای منگاوی اشاره کرد و احداث مجتمع آبرسانی منگاوی و ینگی کند با روستاهای زیرپوشش را یکی از ضروریات برشمرد و گفت: تا پایان امسال مجتمع روستای علی آباد دمق با عنوان ” سردار شهید سلیمانی” افتتاح می شود و احداث سه مجتمع دیگر نیز در دستور کار است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن