اقتصادی

جلوگیری از خام فروشی، یکی از مهمترین اولویت‌های کمیسیون انرژی مجلس

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جلوگیری از خام فروشی را یکی از مهمترین اولویت های کمیسیون انرژی عنوان کرد و گفت: در همین راستا کمیته ای با حضور کارشناسانی از مجلس شورای اسلامی، دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام شکل گرفته است و نخستین جلسه این کمیته در هفته جاری تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، دکتر هادی بیگی نژاد در جمع خبرنگاران ملایر، افزود: در بازدید انجام شده برخی اعضای کمیسیون انرژی از جزیره خارک و میدان نفتی فروزان، تسریع در ازدیاد برداشت از میدان نفتی فروزان، تسریع در اتمام پروژه‌های NGL خارک، توسعه پتروشیمی خارک و تعمیرات اسکله ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد نفت کشور از این اسکله به عنوان بزرگترین اسکله صادرات نفت کشور صادر می شود، اظهارکرد: روزانه حدود ۱۰ میلیون مترمکعب گاز همراه نفت در این منطقه و مناطق اطراف جزیره سوزانده می‌شود.

نماینده مردم ملایر با تأکید بر اینکه جمع آوری و استفاده آن در صنعت پتروشیمی علاوه بر کاهش آلودگی هوا، ارزش افزوده قابل توجهی برای کشور به همراه دارد، افزود: اجرای پروژه NGL خارک و فرآوری و بهره برداری از بخش اعظم این گاز، می تواند سالانه بیش از یک میلیارد دلار ثروت برای کشور تولید کند.

بیگی نژاد در ادامه با بیان اینکه طی پیگیری های صورت گرفته با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مدیرعامل بنیاد برکت، ملایر به عنوان نقطه هدف بنیاد برکت برای ایجاد ۲۰۰۰ شغل انتخاب شد، به سفر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس اشاره کرد.

وی افزود: اختصاص یک و نیم میلیارد تومان برای کمک به تکمیل استخر فرهنگیان شهرستان ملایر، تخصیص مبلغ یک میلیارد تومان برای نوسازی سالن اجتماعات فرهنگیان، تجهیز هنرستان شهید باقری، اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و راه اندازی مدرسه ” شهید سلیمانی” تا مهر ۱۴۰۰، و آسفالت محوطه مدرسه خیرساز محدثه، ماحصل این سفر به شمار می رود.

دبیر کمیسیون انرژی مجلس از تخصیص ردیف بودجه مستقل برای دانشکده پرستاری ملایر خبر داد و گفت: خریداری خوابگاه دانشجویی، پس گیری ساختمان وقفی دانشکده پرستاری که توسط یکی از خیرین ملایری برای ایجاد این دانشکده وقف شده است و جدا شدن ردیف اعتباری دانشکده پرستاری ملایر از دانشگاه علوم پزشکی همدان، دیگر اولویت های شبکه بهداشت و درمان است که در حال پیگیری آن هستیم.

وی بیان کرد: مقرر شد سهمیه استان همدان در زمینه اخذ مجوز فوق تخصص های ضروری افزایش یابد و این پزشکان دو تا سه روز در هفته برای بهبود کیفیت خدمت‎رسانی در حوزه پزشکی ملایر، به این شهرستان اختصاص داده شوند.

بیگی نژاد به پیگیری تکمیل پروژه اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) به عنوان اولویت شبکه بهداشت و درمان ملایر اشاره کرد و افزود: مدیرکل دفتر توسعه مدیریت منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت که اعتبار طرح توسعه ۱۰۰۰ متر از بیمارستان امام حسین(ع) را قبل از این تأمین کرده بود، قول تخصیص اعتبار ۳۰۰۰ متر باقیمانده این پروژه را به شرط اتمام آن تا پایان دی ماه داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن