اقتصادی

تولید سالانه ۵۴۳۱ تن گوشت قرمز در ملایر

مدیر جهاد کشاورزی ملایر گفت: از تعداد ۸۱۰ هزار و ۱۶ رأس دام سنگین (گاو و گوساله)، بیش از ۳۸۰ هزار دام سبک (گوسفند، بره، بز و بزغاله) میزان ۵۴۳۱ تن گوشت قرمز تولید می شود و در راستای هویت دار کردن دام‌های موجود در شهرستان تا کنون ۳۵ هزار و ۳۴۵ رأس دام سبک و ۷۵۷۵ رأس دام سنگین پلاک کوپی شده و عملیات پلاک کوپی توسط شرکت تعاونی دامداران شهرستان ملایر در حال انجام است.

سید مهدی میر باقری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: در تولید گوشت سفید از ۶۲ واحد مرغداری صنعتی با ظرفیت ۸۵۷ هزار و۸۰۰ قطعه سالانه ۷۰۲۰ تن گوشت و از ۷۸ مزارعه ماهیان سردآبی و گرم آبی شهرستان با سطح ۷۰٫۶۸ هکتار سالیانه ۶۹۵٫۶ تن گوشت سفید ماهی تولید تولید می شود.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد یک میلیون و ۷۹۲ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری شهرستان صورت گرفته، همچنین تا کنون از مرغداری های فعال تخمگذار شهرستان ۳۲۰۰ تن تخم مرغ تولید و به بازار عرضه شده است.

میر باقری گفت: در خصوص میزان تولید شیر خام در شهرستان نیز از ۵۰ واحد گاوشیری سالانه حدود ۸۵ هزار تن شیر خام تولید می شود، در شهرستان ملایر ۴۲۷ نفر پرورش دهنده زنبور عسل به تعداد ۷۸ هزار و۷۶۸ کندو موجود است که سالانه حدود ۸۹۴ تن عسل تولید می شود.

این مقام مسئول بیان کرد: در راستای تامین نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداری‌های شهرستان در سال ۱۳۹۹ تاکنون ۳۵۳۹ تن ذرت دامی، ۲۵۵۰ تن جو، ۱۸۵۴ تن کنجاله سویا، ۵۴۰۰ تن ذرت علوفه ای و ۵۱۳۰ تن سبوس توزیع شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن