اجتماعی

بهسازی و اجرای طرح هادی در 121 روستای ملایر

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر در خصوص بهسازی و اجرای طرح هادی، افزود: تاکنون عملیات بهسازی و اجرای طرح هادی در 121 روستا شروع شده و فاز اول طرح هادی در 87 روستا به بهره برداری رسیده است.

داود سوری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به اعتبارات سال جاری بنیاد مسکن، از بازنگری و تهیه طرح هادی 17 روستا در سال جاری خبر داد و گفت: از بین این روستاها می توان به تهیه طرح بافت با ارزش روستای کمازان و تهیه طرح گردشگری روستای مانیزان اشاره کرد.

سوری با اشاره به اینکه اجرای این طرح ها در 28 روستا نیمه تمام است، افزود: همچنین در 12 روستا نیز عملیات خاکی با ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن انجام شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر اظهارکرد: در دهه فجر امسال، با اعطای بیست هزار و دویستمین سند املاک و مسکن روستایی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر با همکاری اداره ثبت اسناد ملایر، میزان بهره مندی شهرستان از صدور سند روستاها و شهرهای کوچک به 70 درصد می رسد.

این مقام مسئول در ادامه از افتتاح پروژه های بنیاد مسکن این شهرستان به اعتبار 54 میلیارد و 720 میلیون تومان در طول دهه فجر خبر داد و افزود: در دهه فجر سال جاری 4 پروژه بهسازی افتتاح و از 326 واحد مسکن روستایی ساخته شده از هفته دولت تا دهه فجر امسال، بهره برداری می شود.

این مقام مسئول خدمات بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان را قابل توجه عنوان کرد و افزود: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح و بهره برداری از پل بزرگ “سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی” در روستای گنبد در بخش مرکزی با هزینه 2میلیارد و 300 میلیون تومان هستیم.

سوری بیان کرد: پروژه های ایمن سازی و دیواره سازی روستاهای علی آباد دمق در بخش جوکار با اعتبار 650 میلیون تومان و ایمن سازی و دیواره ساحلی رودخانه روستای پیروز با اعتبار 700 میلیون تومان و بهسازی فاز اول روستای سیاه چغا با اعتبار 550 میلیون تومان در بخش زند نیز افتتاح می شود.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر با اشاره به اینکه از هفته دولت 99 تا دهه فجر 99 در سطح استان بیشترین مسکن روستایی در شهرستان ملایر ساخته شده است، بیان کرد: با توجه به اهتمام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در خصوص نوسازي و مقاوم سازي واحدهای كم دوام و فرسوده روستايي با احداث 326 واحد مسکن روستایی و هزینه کرد 50 میلیارد و 530 میلیون تومان از هفته دولت تا دهه مبارک فجر، بهره شهرستان از تسهیلات مقاوم سازی به 17 هزار واحد رسیده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن