اقتصادی

‌آغاز عملیات اجرائی بزرگترین پروژه استان با سرمایه گذاری 5000 میلیارد تومان

ظهر امروز همزمان با پنجمین روز از ایام دهه فجر عملیات اجرایی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی به نام ” شهید سردار قاسم سلیمانی” ملایر با حضور محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور، مسئولین ارشد وزارت نیرو، استاندار همدان، نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان اجرائی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، این نیروگاه با سرمایه گذاری 5000 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال 1000 نفر در کلاس F نیروگاه های سیکل ترکیبی و با رعایت کامل استانداردهای زیست محیطی در ملایر احداث می شود.

در این آئین استاندار همدان با بیان اینکه آغاز عملیات اجرایی این نیروگاه خدمتی  بزرگ به مردم ملایر است، گفت: استان همدان به  مثابه یک کارگاه سازندگی فعالیت می کند.

سید سعید شاهرخی با اشاره به اینکه استان همدان و شهرستان ملایر با نشاط به سمت توسعه حرکت می کنند، ادامه داد: در همین راستا راه آهن همدان – ملایر ردیف بودجه مستقل گرفته است.

وی با بیان اینکه جهانی شدن مبلمان و منبت و انگور ملایر نشان از روند توسعه این شهرستان دارد، گفت: تامین برق مورد نیاز فعالیت های اقتصادی یکی از دغدغه های مهم ما بود که با احداث این نیروگاه بخش مهمی از نیاز ما به برق تامین می شود.

شاهرخی یاد آورشد: همچنین پروژه آب شرب سدکلان به زودی به بهره برداری می رسد و مردم ملایر از نعمت آب شرب سالم بهرمند می شوند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور نیز در آئین آغاز عملیات اجرایی این نیروگاه اظهارکرد: سالانه حدود چهار هزار مگاوات نیروگاه حرارتی برای تامین برق کشور نیاز داریم.

محسن طرزطلب با بیان اینکه در این راستا سالانه باید ۳.۵ میلیارد یورو در نقاط مختلف کشور برای تامین این میزان نیروگاه حرارتی سرمایه گذاری شود، گفت: امیدواریم وزارت نیرو و شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور بتواند به وظایف خود در این حوزه عمل کند.

وی تولید نیروی برق حرارتی کشور احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ملایر را یکی از این طرح های مهم دانست و افزود: در نقاط زیادی از کشور طرح های این چنینی اجرا شده است، اما ملایر شرایط متفاوتی دارد و باور نمی کردیم به این زودی بتوانیم عملیات اجرایی این طرح را آغاز کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن