سلامت و پزشکی

ارسال مشخصات کادر درمان همدان برای واکسیناسیون کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان از ارسال مشخصات کادر درمان استان به وزارت بهداشت و درمان به منظور انجام واکسیناسیون کرونا در چند روز آتی خبرداد.

ابراهیم جلیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به ورود واکسن کرونا از چندروز گذشته و توزیع آن با اولویت کادر درمان شاغل در بخش‌های مراقبت ویژه، مطرح کرد: درحال حاضر براساس درخواست وزارت بهداشت و درمان، اسامی، مشخصات و کدملی  کادر درمان با اولویت افراد شاغل در بخش‌های مرتبط با ICU و مراقبت ویژه، به وزارتخانه ارسال شده است.

وی ادامه داد: به محض ارسال سهمیه واکسن استان همدان، براساس لیست ارسالی به وزارت بهداشت، کادر درمان و بیمارانی با شرایط بسیار ویژه در بیمارستان بستری هستند واکسیناسیون می‌شوند؛ لازم به ذکر است میزان واکسن وارد شده در اولین مرحله برای تمامی کادر درمان کشور بوده و نگرانی دررابطه با کمبود و جاماندن این عزیزان از واکسیناسیون وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان در رابطه با شرایط کووید-19 در استان نیز اظهار کرد: تعداد موارد بستری روزانه بین 260 تا 300 مورد نوسان دارد و خوشبختانه هنوز وارد شیب افزایشی این بیماری نشده‌ایم.

جلیلی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده شاهد روند افزایشی این بیماری باشیم، عنوان کرد: درصورت عدم رعایت و توجه مردم به نکات بهداشتی و برگزاری دورهمی‌ها، احتمال افزایش این بیماری در جامعه وجود دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن