اجتماعیسلامت و پزشکی

تجهیزات حفاظتی پرستاران ایده‌آل نیست/ ابتلای 1900 پرستار به کرونا

رئیس نظام پرستاری استان همدان از ایده‌آل نبودن تجهیزات حفاظتی پرستاران در بخش بیماران کرونایی خبرداد.

هادی زرینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با بیان اینکه تجهیزات حفاظتی پرستاران در بخش بیماران کرونایی ایداه‌آل نیست، مطرح کرد: لازم به ذکر است این تجهیزات باوجود اینکه هنوز ایده‌آل نیست اما کافی بوده و با کمبودی در این زمینه مواجه نیستیم.

وی با اشاره به ابتلای 1900 تن از پرستاران به بیماری کرونا، عنوان کرد: این درحالیست که احتمال می‌رود تعداد بیشتری از پرستان به کووید_19 مبتلا شده باشند اما به‌دلیل عدم بروز علائم، هیچ یک از آن مطلع نشده‌اند.

زرینی در رابطه با عملی شدن وعده و قول‌های مسئولین در روز پرستار و گذشت 45 روز از این مناسبت، اظهار کرد: خوشبختانه تا حدودی این قوال ها عملی شده و بخشی نیز تا قبل از سال 1400 محقق خواهد شد؛ شایان ذکر است بحث فوق‌العاده ویژه برای تمام پرستاران به جز پرستاران شرکتی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: به دلیل عدم تامین منابع مالی بحث فوق‌العاده ویژه پرستاران شرکتی، مقرر گردید تا قبل از نوروز این منابع مشخص و مبلغ موردبحث به حساب آنان واریز شود.

رئیس نظام پرستاری استان همدان از تنظیم سند کاهش 20 درصدی ساعت کاری پرستاران در بخش مربوطه خبرداد و افزود: باتوجه به برگزاری آزمون استخدامی در 24 بهمن‌ماه و اعلام نتایج تا قبل از سال جدید، امید می‌رود از سال نو با ورود نیروهای جدید، کمبود پرستار در بیمارستان‌ها تا حدودی رفع شود.

زرینی با بیان اینکه برای رسیدن به استاندار خاورمیانه در حوزه اشتغال پرستاران در بیمارستان‌ها نیازمند 6 سال زمان هستیم، گفت: درحال حاضر استاندار کشور در این زمینه عدد 1.7 است؛ این درحالیست که با استخدام نیروهای جدید این میزان به عدد 1.1 خواهد رسید؛ لازم به ذکر است استان همدان از شرایط بهتری نسبت به سایر استان‌های کشور دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن