اجتماعی

پلیس ساختمان پاسخگو باشد

مدیر منطقه ۳ شهرداری همدان در واکنش به ریزش یک ساختمان در منطقه قاسم آباد گفت: این ساختمان مجوزی برای احداث نداشته و زمینی را برای ساخت انتخاب کرده بود که از استحکام لازم برخوردار نبوده است.

محمدرضا فیضی منش در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین بیان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در تمامی فصول و دوره ها انجام می‌شود و افراد بدون اخذ مجوز وعدم تمکین از قانون نسبت به احداث ساختمان ها اقدام می کنند.

وی ادامه داد: هیچ یک از این ساختمان های بدون مجوز از لحاظ مباحث شهرداری، فنی و بهداشتی مورد تائید نیستند.

فیضی منش با بیان اینکه نهاد مقابله با تخلفات شهری شهرداری همدان چندین مورد در رابطه با اخذ مجوز و رعایت مباحث ساخت به متخلف اخطار داده بود اظهار کرد: نهاد مقابله با تخلف شهری برای جلوگیری از این ساخت و سازهای غیر مجاز از اهرم های قانونی مانند ضبط لوازم و مصالح ساختمانی استفاده می‌کنند اما متاسفانه متخلف همچنان اصرار به ادامه تخلفش دارد.

وی توضیح داد: پرونده های مربوط به ساخت و ساز غیرمجاز در کمیسیون ماده ۱۰۰ پیگیری و در نهایت تصمیم قاطع برای برخورد با این نوع ساخت و سازها گرفته می‌شود.

شهردار منطقه ۳ با اشاره به اینکه پلیس ساختمان باید پاسخگو باشد افزود: در هر یک از مناطق شهرداری اکیپ هایی به صورت سه شیفت حتی در روزهای تعطیل برای برخورد با این نوع تخلفات در حال گشت زنی هستند.

وی تصریح کرد: پس از ارجاع پرونده تخلف به کمیسیون ماده ۱۰۰ موضوع در اختیار کارشناس رسمی دادگستری قرار می گیرد که باید ضوابطی از جمله اصول سه گانه فنی بهداشتی و شهرداری توسط وی بررسی شود.

فیضی منش درپایان یادآور شد: در صورتی که پس از بررسی کارشناس دادگستری هیچ یک از اصول سه گانه در احداث ساختمان رعایت نشده باشد پرونده منجر به رای تخریب و توسط اجرای احکام شهرداری با همکاری نیروی انتظامی اجرا می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن