اجتماعی

پخش 400 تُن ماسه و نمک در محورهای مواصلاتی ملایر

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر با بیان اینکه تردد در تمام محورهای مواصلاتی شهرستان برقرار است، گفت: تاکنون ۴۰۰ تُن ماسه و نمک در طول محورها ریخته شده و پاکسازی جاده‌های روستایی پس از اتمام برف ‌روبی و پاکسازی کامل محورهای اصلی انجام شده است.

سید اسماعیل صفوی ‌زاده در گفت ‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به اینکه بیشترین بارش ها مربوط به محور ملایر- همدان و ملایر- اراک بود، افزود: امدادرسانی به خودروی گرفتار در برف و خودروی واژگون شده توسط عوامل راهداری ملایر در محور همدان و تیغ زنی سطح جاده توسط نیروهای راهدارخانه زاغه محور همدان صورت پذیرفت.

وی به تیغ زنی سطح جاده توسط نیروهای راهدارخانه زنگنه محدوده روستای پری محور اراک و تیغ زنی سطح جاده توسط نیروهای راهدارخانه زنگنه محدوده روستای پری محور اراک اشاره و اظهارکرد: ۵۴ نیروی راهداری همراه با 43 دستگاه ماشین ‌آلات نمک پاشی و برف ‌روبی در محورهای مواصلاتی شهرستان به صورت مستمر در حال فعالیت هستند.

صفوی‌زاده به امدادرسانی به خودروی گرفتار در برف و خودروی واژگون شده توسط عوامل راهداری ملایر در محور همدان بازدید فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان از مناطق و نقاط حادثه خیز برفگیر و نظارت بر اقدامات اکیپ های امداد و نجات عضو ستاد اشاره کرد.

وی با اشاره به بازگشایی معابر روستای کمری، خاطرنشان کرد: بارش بی سابقه برف با ارتفاع ریسه بیش از 1.5 متر بوده است که در این رابطه راهداران اداره شهرستان ملایر در حوزه راهدارخانه یونس، عملکرد جهادی داشتند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر با تاکید بر پرهیز رانندگان از سفرهای غیرضروری، افزود: برف روبی با بلدوزر محور ملایر- همدان توسط راهدارخانه زاغه و برف روبی اکیب راهداری یونس محور ملایر- بروجرد جاده روستای حاج خدر و پیرساران انجام شد و با تلاش راهداران کلیه محورهای اصلی ملایر باز است و تردد در حال انجام است.

پروژه های در دست اقدام راهداری ملایر

صفوی زاده در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با پروژه های در دست اقدام راهداری ملایر در سال 1399-1400، گفت: احداث مجتمع خدمت رفاهی در ابتدای محور ملایر- اراک با پیشرفت فیزیکی 30 درصد، احداث مجتمع خدمت رفاهی در ابتدای محور ملایر- اراک بعد از بهشت هاجر با پیشرفت فیزیکی60 درصد و احداث مجتمع خدمت رفاهی انتهای محور ملایر- اراک با پیشرفت فیزیکی 55 درصد، در دست اقدام هستند.

این مقام مسئول بیان کرد: احداث مجتمع خدمت رفاهی در محور ملایر- بروجرد، محور ملایر- آورزمان، محجور ملایر- شوشاب و محور ملایر- قوزان به صورت توافقی در دست پیگیری هستند.

صفوی زاده افزود: روکش آسفالت محور ملایر – اراک با مبلغ قرارداد 10 میلیارد تومان توسط شرکت هگدر با پیشرفت فیزیکی 10 درصد و روکش آسفالت محور ملایر – اراک با نمبلغ قرارداد 5 میلیارد تومان توسط شرکت توژال بتن با پیشرفت فیزیکی 80 درصد در حال انجام و تکمیل هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن