اجتماعی

کشف محموله پارچه قاچاق در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از کشف ۵۴ طاقه ۵۰ متری پارچه قاچاق در ملایر خبر داد و گفت: در راستای مبارزه قاطع با قاچاقیان کالا ، مامورین مبارزه با جرئم اقتصادی مستقر در ایست و بازرسی حرم آباد، حین کنترل محورهای مواصلاتی منتهی به شهر ملایر به یک دستگاه خودرو وانت آریسان مشکوک شدند و با هماهنگی به عمل آورده با دستگاه قضائی این خودرو را به منظور بررسی دقیق تر مدارک و محموله متوقف کردند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، سرهنگ محمد باقر سلگی افزود: در بازرسی صورت گرفته از خودرو توسط مامورین، تعداد ۵۴ طاقه ۵۰ متری پارچه قاچاق به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون تومان که از یکی از استان های جنوبی کشور و به مقصد استان های غربی کشور بارگیری شده بود را کشف و ضبط کردند و با تشکیل پرونده ، متهم تحویل مراجع قضائی شد.

وی با اشاره به اولویت بودن ماموریت مبارزه با قاچاق کالا، تصریح کرد: به منظور توفیق در “جهش تولید” و رونق اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی این روند قاطعانه در دستور کار قرار دارد.

فرمانده انتظامی ملایر در ادامه از شناسائی و دستگیری ۶ سارق حرفه ای و کشف ۱۱ فقره سرقت توسط مامورین کلانتری ۱۲ پاسداران خبر داد و اظهارکرد: به دنبال اجرای طرح مبارزه با سارقان و اعزام گشت های هدفمند با انجام کار اطلاعاتی دقیق چهار مرحله عملیات ضربتی توسط مامورین این یگان انجام شد.

سلگی خاطرنشان کرد: در همین ارتباط مخفیگاه یک نفر سارق حرفه ای و سابقه دار آهن آلات شامل پل های فلزی شناسائی و سارق به همراه ۳۰۰ کیلوگرم آهن آلات مسروقه به ارزش ۴ میلیون تومان توسط مامورین دستگیر شد.

فرمانده انتظامی ملایر بیان کرد: در ادامه اجرای این طرح یک نفر سارق اماکن خصوصی حین سرقت دستگیر و در بازجوئی از نامبرده به تعداد ۴ فقره سرقت اعتراف کرد که در بررسی صورت گرفته مشخص شد این سارق سابقه دار و دارای ۵ فقره سابقه سرقت بوده است.

وی گفت: همچنین مخفیگاه دو نفر سارق اماکن عمومی و دولتی شناسائی و در یک عملیات ضربتی توسط مامورین این یگان دستگیر که در بازرسی از مخفیگاه متهم مقدار ۱۰۰ کیلوگرم آهن آلات کار کرده به ارزش ۱۰ میلیون تومان کشف شد و در بازجوئی فنی و تخصصی به تعداد چهار فقره سرقت از اماکن عمومی اعتراف کرد.

سلگی در تشریح سایر جزئیات و توفیقات دیگر این طرح، بیان کرد: مامورین این یگان، حین گشت زنی در نقاط مورد نظر با هوشمندی لازم، تعداد دو سارق را در حین سرقت یک دستگاه خودروی سواری پژو که پلاک این خودرو را دستکاری کرده بودند، دستگیر و در بازرسی اولیه از خودرو مقدار ۲۵ سانت مواد مخدر از نوع صنعتی هروئین و یک جام پایپ به همراه اموال مسروقه شامل دو عدد چشمی دوربین، یک عدد تابلوی آهنی کنار جاده ای، یک جفت آینه خودرو ، پلاک سینی خودرو ، یک دستگاه تبلت، باند خودرو ، آچار آلات و پاور بانک به ارزش ۲۵ میلیون تومان کشف کردند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با استعلام صورت گرفته مشخص شد هر سارق دارای سه فقره سابقه سرقت قبلی است و در بازجوئی فنی و تخصصی این سارقان به تعداد دو فقره سرقت مشابه اعتراف کردند، افزود: پلیس ملایر با اشراف اطلاعاتی و توان عملیاتی بالا با سارقان و مجرمان حرفه ای برخوردی قاطعانه و سرسختانه را در دستور کار خود قرار داده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن