اجتماعی

نقش مهم رسانه در همراهی پلیس

فرمانده کل نیروی انتظامی استان همدان تماس‌های غیرضروری مردم را با فوریت‌های پلیس چشمگیر دانست و گفت: برخی از مردم در رابطه با قیمت اجناس هم با پلیس تماس می‌گیرند.

به گزارش همدان آنلاین، سردار سلمان امیری، چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتظار پلیس از شهروندان این است که فوریت‌های پلیسی را با ما درمیان بگذارند چرا که تماس‌های غیرضروری‌ می‌تواند خدمت رسانی پلیس را می‌تواند مختل کند.

وی ادامه داد: انتقال هوشمندانه مطالب از سوی رسانه می‌تواند دستگاه‌ها و نهادهایی را که همکاری لازم را ندارند با ما همراه کند
اگر ضعفی در اداره‌ای دیده می‌شود اگر انتقاد رسانه هوشمندانه نباشد می‌تواند مورد حمله دشمنان و رسانه آنها قرار گیرد.

سردار امیری خاطرنشان کرد: اگر صرفا ضعف ها دیده شود ناامیدی در جامعه ایجاد می‌شود پس می‌توان همراه با انتقاد از نقاط قوت غافل نشد؛ همچنین برخی از آسیب‌های اجتماعی به علت اهمیتی که دارند باید به آنها بیشتر توجه شود مانند طلاق، اعتیاد و سرقت که اگر از سوی اصحاب رسانه این دسته از موضوعات تحقیق و کنکاش شود شاهد کاهش این مشکلات‌خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه بروز اختلافات خانوادگی به علت روابط ناسالم در فضای مجازی یکی از مهم‌ترین معضلات جامعه است تصریح کرد: ۱۰ درصد از جرائم مربوط به پلیس فتا، در زمینه مزاحمت‌های اینترنتی است.

فرمانده کل نیروی انتظامی استان همدان در رابطه با مناسبت‌های آخر سال اظهار کرد: اطلاع رسانی اصحاب رسانه و مطبوعات در چند سال اخیر به مناسبت چهارشنبه آخر سال چشمگیر بوده که باز هم تقاضا داریم خبرنگاران با قلم خود مردم را آگاه کرده تا نظارت بر کار فرزندان را داشته باشند که این عملکرد می‌تواند موجب کاهش تلفات و خسارات در این شب شود.

سردار امیری افزود: آخرین پنج شنبه سال جاری به لحاظ بحث کرونا و رعایت بهداشت باید اطلاع رسانی شود که در این میان چ نقش رسانه بسیار مهم است.
وی در پایان یادآور شد: پلیس در عملکرد و محدودیت های کرونایی تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است که بی شک
نیروی انتظامی یکی از وظایف خود را همکاری با این ستاد می‌داند که از ابتدا با قوت و جدیت ورود کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن