سلامت و پزشکی

افتتاح چهار پروژه بهداشتی و درمانی به همت خیرین سلامت ملایر

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه این مجمع با هدف مشارکت‌های مردم و شناسایی نیازهای بهداشت و درمان شهرستان تشکیل شده، گفت: جذب خیرین همچنان ادامه دارد و سود کمک‌های واریزی خیرین با نیت خیر در پروژه‌های درمانی هزینه می‌شود.

دکتر عباس آذرهمایون در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین تصریح کرد: هدف ما شناسایی پزشکان متخصص و خیر در خارج از شهرستان است تا بیمارانی که نیاز به کمک دارند را به این پزشکان معرفی کنیم.
وی به افتتاح چهار پروژه بهداشتی و درمانی به همت خیرین حوزه سلامت ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: در سال جاری بهره برداری از بخش آندوسکوپی و کولونوسکوپی بیمارستان امام حسین (ع) به همت حاج کاظم زند اسرار، افتتاح بخش فیزیوتراپی بیمارستان امام حسین(ع) به همت فاطمه جعفری، شادروان محمد وکیلی و شادروان بتول جعفری، افتتاح پایگاه سلامت شهری به همت شادروان حاج محمود ساریخانی و افتتاح پایگاه سلامت شهری به همت شادروان حاج محمود ساریخانی، صورت پذیرفت.

آذرهمایون به افتتاح پایگاه سلامت شهری به همت شادروان حاج محمد علی رحیمی اشاره کرد و گفت: بیمارستان امیرالمونین(ع) روستای جوراب با همت حاج حسن توکلی، اتاق مادر و کودک بیمارستان مهر توسط یک خیّر گمنام، فاز دوم اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) به همت شادروان دکتر سمیه عاملی و پایگاه سلامت شهری به همت شادروان حاج نصرت اله شایگان با زمین اهدایی از طرف شادروان حاج حسن معراجی فر، پروژه های در حال احداث هستند.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه در سال جاری، به 90 بیمار سخت درمان نیازمند به ویژه در زمینه پرتودرمانی به میزان یک میلیارد و 500 هزار ریال مساعدت مالی صورت گرفت، اظهارکرد: در زمینه کمک هزینه دارویی، 210 میلیون ریال کمک هزینه ایاب و دهاب بیماران سرطانی نیازمند پرداخت و سبد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان، دهه اول ماه محرم و شب یلدا به تعداد 570 بسته به ارزش دو میلیارد ریال توزیع شد.

این مقام مسئول به ذبح و توزیع 25 رأس گوسفند به ارزش770 میلیون ریال، معرفی۲۱۵ مورد به مراکز درمانی، پزشک، آزمایشگاه و توزیع 100 پُرس غذای گرم و نذورات در ماه مبارک رمضان به همت خیرین سلامت ملایر اشاره کرد.

آذرهمایون به تجهیز اداری و پزشکی بخش فیزیوتراپی بیمارستان مهر از طرف شادروان ثریا صالحی و تجهیز اداری و پزشکی پایگاه سلامت شهری حاج محمود ساریخانی توسط شادروان فاطمه کولیوند، اهدای ۴۷ دستگاه کپسول اکسیژن از سوی خیرین و در اختیار گذاشتن برای ۲۰۰ بیما نیازمند، اهدای وکیوم هوا و ساکشن برای مرکز دندانپزشکی سینا، ‌اهدای یک دستگاه فتوتراپی سفینه ای به بیمارستان مهر به نیابت از” سعید میرشاهولد” و شادروانان روح انگیز و مهر انگیز شیخ الاسلامی و اهدای دو دستگاه تخت برقی به بیمارستان مهر، اشاره کرد.

وی گفت: معرفی30 بیمار نیازمند برای دریافت تسهیلات وام قرض الحسنه به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال، در اختیار گذاشتن تجهیزات پزشکی شامل تشک مواج، ویلچر، کپسول اکسیژن، واکر و افتتاح حساب قرض الحسنه به میزان یک میلیارد ریال اهدایی سوی سه نفر از خیرین به منظور اهدای وام قرض الحسنه به بیماران نیازمند تا سقف وام 50 میلیون ریال، بخشی از اقداملت صورت گرفته به شمار می رود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن