اجتماعی

رعایت مر قانون؛ ملاک اصلی برگزاری انتخابات 1400

امروز به دنبال دستور رحمانی فضلی، وزیر کشور، مبنی بر شروع عملیات اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ و اعلام وصول فرمانداری ویژه ملایر و بخشداری های تابعه، ستاد انتخابات فرمانداری ویژه شهرستان ملایر با حضور قدرت اله ولدی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر، حسین فارسی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از عوامل اجرایی و مسئولین ذیربط رسما افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر در بازدید از ستاد انتخابات شهرستان،گفت: با توجه به شروع به کار ستاد انتخابات در شهرستان ملایر از ماههای گذشته، بعد از دستور کتبی وزیر کشور، از امروز 18 اسفندماه به صورت رسمی فرآیند عملیات اجرایی انتخابات 1400 در ملایر آغاز شد.

قدرت اله ولدی افزود: در پنج شهر زیر 50 هزار نفر شهرستان ملایر اعضای اصلی شوراهای اسلامی و منتخب مردم، 5 نفر عضو اصلی و در شهر ملایر که جمعیت آن بالای 50 هزار نفر است، 7 نفر عضو اصلی شورای اسلامی شهر هستند که از سوی مردم انتخاب می شوند.

وی با بیان اینکه از 163 روستای ملایر که دارای شورا هستند،اظهار کرد: 142 روستا شورای اسلامی آنها 3 نفره است و 21 روستا با جمعیتی بیش از 1500 نفر، اعضای شورای اسلامی آنها 5 نفره است.

این مقام مسئول ادامه داد: رعایت مر قانون در تمامی مراحل انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و رعایت حق الناس از سوی هیات های نظارت و اجرایی ملاک اصلی ما در برگزاری انتخابات 1400 است.

ولدی گفت: تاکید ما بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و مشارکت پرشور در انتخابات 1400 است و در تمام سالهایی که انتخابات در کشور برگزار شده است، نشان از حضور حداکثری مردم داشته است .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن