اجتماعیاقتصادی

طرح نظارت و بازرسی بازار شب عید در ملایر کلید خورد

در آستانه عید نوروز، گشت های مشترک بازرسی از واحدهای صنفی با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار، رئیس اداره صمت، رئیس اداره اماکن عمومی، فرمانده بسیج اصناف، اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف و بازرسان فرمانداری و اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان ملایر کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ملایر در بازدید از صنوف شهر، گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، طرح تشدید نظارتی، بازرسی و تنظیم بازار شب عید و نظارت اعضای ستاد تنظیم بازار از روند کار بازرسان اداره صمت در سطح شهر فعال است.

لیلا غفاری اظهارکرد: نظارت بر توزیع کالا و خدمات ، ایجاد بستر مناسب برای تامین مایحتاج عمومی، رسیدگی سریع و دقیق به شکایات مردمی و پرونده های تشکیل شده از اهداف اجرای طرح تشدید نظارت بازرسی و تنظیم بازار است.

وی با بیان اینکه نظارت بر فروشگاه های زنجیره ای، موادغذایی، پوشاک، آجیل و خشکبار در اجرای این طرح قرار می گیرند، به نقش حیاتی زنجیره توزیع در تامین اقلام مورد نیاز شهروندان و وفور اقلام خوراکی و معیشتی مورد نیاز مردم در بازار اشاره کرد.

وی با بیان اینکه عدم مدیریت فروشگاه ها برای توزیع باعث نگرانی شهروندان شده است، گفت: این اکیپ ها در قالب طرح مشترک در روزهای تعطیل نیز فعالیت داشته و با تخلفاتی نظیر گرانفروشی، تقلب، عدم درج قیمت خدمات، عدم صدور صورتحساب و نظایر آن بر وفق مقررات برخورد قانونی لازم صورت خواهند داد.

گفتنی است؛ در این بازرسی که از صنوف خیابان های شهدا ، خیام، سعدی، پارک چمران و شهید طلوعی صورت گرفت، یک واحد قصابی به دلیل نصب غیر قانونی بنر تخفیف گوشت تنظیم بازار ، عدم رعایت دستورالعمل بهداشتی به تعزیرات معرفی و به چندین مغازه لباس فروشی، کفش و فروشگاه های سطح شهر اخطار داده شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن