اقتصادی

در بحث دریافت مالیات برای صنوف زیان دیده تدابیری اندیشیده شود

رئیس اتاق اصناف ملایر گفت: تعطیلی گسترده صنوف به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا موجب شد تا بازار شب عید که تنها امید صنوف برای رونق بازارشان بود هم از بین برود.

داود جعفری جوزانی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، تصریح کرد: اصناف از سال ۹۷ تا کنون که کشور دچار بحران اقتصادی، تشدید تحریم ها، سیل و شیوع ویروس کرونا بود، بیشترین صدمات را داشته اند.

وی با بیان اینکه به جز تعداد محدودی از اصناف، مابقی عموما با رکود شدید مواجه بودند و آسیب های جدی به آنها وارد شده است، خاطرنشان کرد: در کشور ما با توجه به محدودیت های کرونایی به برخی از صنوف که کار تامین ارزاق عمومی را برعهده داشتند، از سوی دولت و دستگاه های بهداشتی محدودیتی قائل نشدند مانند سوپرمارکت ها و فروشگاه ها اما دو دسته از صنوف آسیب بیشتری دیده اند.

جعفری اضافه کرد: یکی آن دسته که فعالیت های خدماتی و عرصه کالاها که مستلزم تجمع مردم بود، ارائه می دادند مثل رستوران ها و تالارهای پذیرایی و دیگری فعالیت هایی که به لحاظ بهداشتی می توانست خطراتی را به همراه داشته باشد و موجب انتشار ویروس کرونا شود، مثل آرایشگاه ها، گیم نت ها و مراکز بازی و… که نیاز به تجمع مشتریان در یک مکان واحد بود.

وی در مورد وضعیت واحد های صنفی و بازار شب عید، بیان کرد: بسیاری از اصناف از بهمن ماه سال گذشته به خاطر شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بازار و درآمد پایین و ماندن جنس ها در انبارها به ورشکستگی رسیدند و خیلی از واحدها ضرر کردند اما با این حال همکاری های لازم را برای کنترل کرونا انجام دادند.
جعفری ادامه داد: در مورد شب عید مشکلی در زمینه تامین کالاها نداریم اما کالاها در حال حاضر گران هستند، از سوی دیگر گران فروشی واحدهای صنفی، با نظارت ما قابل پیشگیری است.

رئیس اتاق اصناف ملایر با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب جدی به صنوف مختلف، افزود: مالیات باید از بخش ها و اصنافی گرفته شود که فروش و درآمد داشته اند، بنابراین از مسئولین ذیربط خواهشمندیم تدابیر و چاره اندیشی های لازم برای کمک به رفع مشکل صنوف زیان دیده را در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه برخی از حوزه ها در فضای مدیریتی کسب وکارها نیاز به بازنگری دارند، افزود: یکی از موضوعات خوبی که امسال رخ داد، بحث ممنوعیت نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا بود.

رئیس اتاق اصناف ملایر اظهارکرد: همه ساله اصناف نسبت به کیفیت برگزاری نمایشگاه ها و صدماتی که به بازار وارد می کرد، اعتراض داشتند و با تدببری که از سوی اتاق اصناف ایران اتخاذ شد تلاش کردیم در شهرستان ملایر همانند سایر شهرهای کشور جشنواره فروش فوق العاده را در راستای خلاء مربوط به نمایشگاه را در شهرستان ملایر برگزار کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن