دسته‌بندی نشده

همدان،دومین استان پربارش در بلند مدت

سرپرست اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه همدان دومین استان پربارش نسبت به نرمال بلند مدت کشور است گفت:
با دو موج بارشی مناسبی که در پایان بهمن و 21 اسفند استان همدان را تحت تاثیر قرار داد، باعث شد که استان همدان کمبود بارشی خود را تا حدی زیادی جبران نماید.

حسین عابد در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، مطرح کرد: مقدار بارش استان همدان از ابتدای سال آبی ( اول مهر 1399) تا 23 اسفند 1399 برابر با 220 میلی متر بوده که نسبت به بلند مدت 8 میلی متر افزایش بارش داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین مقدار بارش استان در شهرستان نهاوند با 286 میلی متر بوده که البته نسبت به بلند مدت 27 میلی متر کاهش داشته و کمترین بارش در شهرستان کبودرآهنگ به میزان 176 میلی متر بوده که 9 میلی متر نسبت به بلند مدت بارش بیشتری را تجربه کرده است.

عابد توضیح داد: در بارش نقطه ای( ایستگاهی ) رزن با 310 میلی متر بیشترین مقدار بارش و فامنین با 181 میلی متر کمترین مقدار بارش در ایستگاه های اصلی را ثبت کردند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که بارش کشور در همین بازه زمانی 108 میلی متر ثبت شده که نسبت به سال قبل 37 و نسبت به بلند مدت 31 درصد کاهش را نشان می دهد. در بین استان های کشور البرز با 9 درصد افزایش بیشترین دریافت بارش را نسبت به بلند مدت داشته و سیستان و بلوچستان با 92 درصد کاهش، نسبت به بلند مدت از شرایط بارشی نامناسبی برخودار است.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان‌ همدان در پایان یادآور شد: بر اساس بیش بینی های فصلی انتظار می رود که استان همدان در فروردین ماه و نیمه اول اردیبهشت 1400، بارشی در سطح نرمال و فراتر از نرمال را تجربه نماید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن