اجتماعی

آماده باش 9 آمبولانس برای جلوگیری از بروز حادثه چهارشنبه سوری در تویسرکان

مدیر  اورژانس شهرستان تویسرکان از آماده‌باش ۲۵ نیروی عملیاتی و استقرار ۹ آمبولانس اورژانس در پنج نقطه شهری و چهار نقطه روستایی از ساعت ۱۸ تا ۲۱ روز سه‌شنبه به مناسبت چهارشنبه سوری  خبر داد…

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین  فرشاد عبدالملکی در نشست خبری به مناسبت چهارشنبه آخر سال افزود:متاسفانه سال گذشته دراین تاریخ دونفر ازناحیه چشم وصورت مصدوم داشتیم ولی خوشبختانه تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر مصدومیت در خصوص چهارشنبه آخر سال درسال جاری در تویسرکان گزارش نشده است  و امیدواریم مردم با رعایت نکات ایمنی دراین شب واین ایام گزارشی بر مصدومیت نداشته باشیم  .

عبدالملکی  از اجرای طرح آموزش عمومی در طرح (چهارشنبه ایمن) در بین جوامع مختلف در قالب پمفلت و فضای مجازی و برگزاری مسابقه نقاشی با هدف فرهنگ‌سازی بین دانش‌آموزان وهمچنین از شناسایی نقاط پرخطر در برگزاری چهارشنبه آخر سال  گفت وتاکید کرد: با توجه به اینکه بیشترین مصدوم این مراسمات  افراد رنچ سنی  ۱۶ تا ۲۲ سال است بر همین اساس اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان با همکاری آموزش و پرورش، با هدف آموزش و آگاه‌سازی این طیف کلیپ آموزشی تولید و منتشر کرده است. 

وی تاکید کرد: خوشبختانه باصرف اعتباری بالغ بر 2میلیارد تومان وخرید یک دستگاه آمبولانس بنز تعداد آمبولانس‌های این شهرستان به 9دستگاه رسیده است، همچنین  همه آمبولانس‌های اورژانس تویسرکان مجهز به روزترین تجهیزات پزشکی وامدادی هستند .

وی تصریح کرد: کسب رتبه دوم استان همدان توسط اورژانس پیش بیمارستانی تویسرکان به لحاظ شاخص‌های ارزیابی عملکرد و جذب یک نیروی خانم برای اورژانس تویسرکان  برای اولین باربسیار جای خوشحالی دارد. 

وی همچنین از جذب 25نفر  نیروی انسانی دراورژانس تویسرکان  در سال جاری خبردادوافزود:4  دستگاه آمبولانس موتوری با اعتباری حدود ۷۰۰ میلیون تومان در اردیبهشت ماه سال آینده به اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان تویسرکان اضافه می‌شودکه  آمبولانس های موتوری با توجه به بافت شهری تویسرکان کمک بسزای  در ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به جامعه هدف ایفا خواهند کرد.

این مقام مسوول تعداد پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی تویسرکان را تا سال گذشته چهار پایگاه عنوان کرد و تاکید کرد: با ایجاد سه پایگاه اورژانس در شهرهای فرسفج، سرکان و روستای میانده  تعداد پایگاه‌های اورژانس این شهرستان به ۷ پایگاه رسیده است.

عبدالملکی از احداث ساختمان پایگاه اورژانس شهر سرکان با کمک ۵۰۰ میلیون تومانی خیران نیک‌اندیش نام برد وخاطرنشان کرد: ساختمان پایگاه اورژانس سرکان در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر مربع در حال احداث و تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسیدهمچنین از اهدای یک‌هزار متر مربع زمین برای احداث ساختمان پایگاه اورژانس جاده‌ای روستای  وردآورعلیا که توسط خیرین اهدا شده است سخن به میان آورد. 

عبدالملکی بابیان اینکه تعداد  ۷ پد بالگرد فعال در این شهرستان تویسرکان  در روستاهای دولایی، میانده، ولاشجرد، اشتران و در بیمارستان جدیدالاحداث شهید سلیمانی، میررضی و شهر فرسفج فعال هستند خاطرنشان کرد:همکاری و همراهی اداره ورزش و جوانان با اورژانس در این زمینه بسیار قابل تقدیر میباشد. 

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان تویسرکان درپایان ازفعال سازی سامانه (آسایار) با هدف ارائه خدمات به شکل الکترونیک، حذف کاغذ، رصد و ارزیابی خدمات‌دهی اورژانس، بهره‌وری درست و بیشتر از زمان نام برد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن