اقتصادی

تب مرغ می خوابد/ مرغ به اندازه کافی در بازار موجود است

رئیس اداره صمت شهرستان ملایر با بیان اینکه ما کمبود مرغ نداریم و در سطح استان همدان جوجه ریزی به اندازه کافی انجام شده و نهاده های دامی به اندازه کافی وجود دارد، گفت: بحث قیمت مرغ، یک مشکل کشوری است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین کامران زنگنه ظهر چهار شنبه 27 اسفند ماه در نشست خبری،با بیان اینکه در حال حاضر اجازه خروج مرغ زنده و کشته شده به خارج از استان داده نمی شود، اظهارکرد: در شهرستان ملایر قیمت دولتی تعیین شده برای مرغ 20 هزار و 400 تومان است و به اندازه نیز روزانه عرضه میشود.

وی با اشاره به اینکه با 4 کشتارگاه مرغ از طرف جهاد کشاورزی و اداره صنعت ، معدن و تجارت، هماهنگی های لازم برای عرضه مرغ به بازار انجام شده است، ادامه داد: سهم شهرستان ملایر از هر کشتارگاه مشخص شده و چند نیرو از سوی اداره صمت روزانه بر عملکرد کشتارگاه ها نظارت دارند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همواره وقتی بحث اختلاف قیمت بین کالاهای اساسی رخ می دهد و تعرفه دولتی و آزاد مطرح میشود ما با تجمع افراد در مقابل فروشگاه ها مواجه می شویم، افزود: در ملایر برای عرضه مرغ منجمد و گرم برای همه ایام برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین مصرف روزانه مرغ در ملایر بین 15 تا 20 تن است، افزود: در خصوص گشت های بازرسی مشترک با سایر ادارات نیز برنامه ای تدوین شده تا بازار شب عید را زیر نظر داشته باشیم و با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.

رئیس اداره صمت ملایر با اشاره به معرفی 227 مورد تخلف طی ماه گذشته به اداره تعزیرات ، یادآورشد: امسال تا پایان بهمن ماه از صنوف مختلف 21 هزار و 893 مورد بازرسی انجام دادیم، 2500 پرونده به ارزش 88 میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات معرفی شد.

زنگنه به اقدامات انجام شده در بحث مقابله با کرونا اشاره و اظهار کرد: از زمان شیوع این بیماری تاکنون کارگاه های متعدد و بسیج و اقشار مختلف مردم با همکاری اداره صمت نسبت به تولید ماسک زیر قیمت بازار اقدام کردند و در ملایر بیش از 6 میلیون عدد ماسک تولید و توزیع شد.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید الکل ضدعفونی کننده دست، به مرحله خودکفایی رسیده و علاوه بر تأمین نیاز شهرستان ، به شهرستانهای های دیگر نیز عرضه می کنیم، ادامه داد: در حوزه صنعت امسال 1594 میلیاد تومان جواز تأسیس صادر کردیم، همچنین 9 پروانه بهره برداری با اشتغالزایی برای 180 نفر صادر شد.

زنگنه با بیان اینکه در سال جاری 10 واحد صنعتی در سطح شهرستان احیا شدند و به فعالیت بازگشتند، گفت: 11 طرح بزرگ صنعتی نیز با سرمایه گذاری 2080 میلیارد تومان با اشتغالزایی برای 1495 نفر در دست اقدام و پیگیری است که در سال 1400 به بهره برداری می رسند.

رئیس اداره صمت ملایر در بخش دیگری از سخنان خود از توزیع 130 تن میوه بازار شب عید شامل 100 تن پرتقال و 30 تن سیب در مکان های هدف گذاری شده خبر داد.

زنگنه در این رابطه با اشاره به اینکه با هماهنگی ستاد تنظیم بازار در کل استان همدان 700 تن سیب و 300 تن پرتقال برای تأمین میوه عید نوروز هم استانی ها توزیع می شود، افزود: این میوه ها از طریق مباشرهای سال قبل و اتحادیه تعاون روستائی در داخل و حاشیه شهر عرضه خواهد شد.

وی اظهارکرد: در شهر ملایر 10 مکان برای عرضه میوه شب عید تعیین شده است تا مردم با قیمت مناسب خرید کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن