اقتصادی

تب مرغ می خوابد/ مرغ به اندازه کافی در بازار موجود است

رئیس اداره صمت شهرستان ملایر با بیان اینکه ما کمبود مرغ نداریم و در سطح استان همدان جوجه ریزی به اندازه کافی انجام شده و نهاده های دامی به اندازه کافی وجود دارد، گفت: بحث قیمت مرغ، یک مشکل کشوری است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین کامران زنگنه ظهر چهار شنبه ۲۷ اسفند ماه در نشست خبری،با بیان اینکه در حال حاضر اجازه خروج مرغ زنده و کشته شده به خارج از استان داده نمی شود، اظهارکرد: در شهرستان ملایر قیمت دولتی تعیین شده برای مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است و به اندازه نیز روزانه عرضه میشود.

وی با اشاره به اینکه با ۴ کشتارگاه مرغ از طرف جهاد کشاورزی و اداره صنعت ، معدن و تجارت، هماهنگی های لازم برای عرضه مرغ به بازار انجام شده است، ادامه داد: سهم شهرستان ملایر از هر کشتارگاه مشخص شده و چند نیرو از سوی اداره صمت روزانه بر عملکرد کشتارگاه ها نظارت دارند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همواره وقتی بحث اختلاف قیمت بین کالاهای اساسی رخ می دهد و تعرفه دولتی و آزاد مطرح میشود ما با تجمع افراد در مقابل فروشگاه ها مواجه می شویم، افزود: در ملایر برای عرضه مرغ منجمد و گرم برای همه ایام برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین مصرف روزانه مرغ در ملایر بین ۱۵ تا ۲۰ تن است، افزود: در خصوص گشت های بازرسی مشترک با سایر ادارات نیز برنامه ای تدوین شده تا بازار شب عید را زیر نظر داشته باشیم و با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.

رئیس اداره صمت ملایر با اشاره به معرفی ۲۲۷ مورد تخلف طی ماه گذشته به اداره تعزیرات ، یادآورشد: امسال تا پایان بهمن ماه از صنوف مختلف ۲۱ هزار و ۸۹۳ مورد بازرسی انجام دادیم، ۲۵۰۰ پرونده به ارزش ۸۸ میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات معرفی شد.

زنگنه به اقدامات انجام شده در بحث مقابله با کرونا اشاره و اظهار کرد: از زمان شیوع این بیماری تاکنون کارگاه های متعدد و بسیج و اقشار مختلف مردم با همکاری اداره صمت نسبت به تولید ماسک زیر قیمت بازار اقدام کردند و در ملایر بیش از ۶ میلیون عدد ماسک تولید و توزیع شد.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید الکل ضدعفونی کننده دست، به مرحله خودکفایی رسیده و علاوه بر تأمین نیاز شهرستان ، به شهرستانهای های دیگر نیز عرضه می کنیم، ادامه داد: در حوزه صنعت امسال ۱۵۹۴ میلیاد تومان جواز تأسیس صادر کردیم، همچنین ۹ پروانه بهره برداری با اشتغالزایی برای ۱۸۰ نفر صادر شد.

زنگنه با بیان اینکه در سال جاری ۱۰ واحد صنعتی در سطح شهرستان احیا شدند و به فعالیت بازگشتند، گفت: ۱۱ طرح بزرگ صنعتی نیز با سرمایه گذاری ۲۰۸۰ میلیارد تومان با اشتغالزایی برای ۱۴۹۵ نفر در دست اقدام و پیگیری است که در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسند.

رئیس اداره صمت ملایر در بخش دیگری از سخنان خود از توزیع ۱۳۰ تن میوه بازار شب عید شامل ۱۰۰ تن پرتقال و ۳۰ تن سیب در مکان های هدف گذاری شده خبر داد.

زنگنه در این رابطه با اشاره به اینکه با هماهنگی ستاد تنظیم بازار در کل استان همدان ۷۰۰ تن سیب و ۳۰۰ تن پرتقال برای تأمین میوه عید نوروز هم استانی ها توزیع می شود، افزود: این میوه ها از طریق مباشرهای سال قبل و اتحادیه تعاون روستائی در داخل و حاشیه شهر عرضه خواهد شد.

وی اظهارکرد: در شهر ملایر ۱۰ مکان برای عرضه میوه شب عید تعیین شده است تا مردم با قیمت مناسب خرید کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن