اجتماعی

افزایش ۱۷ درصدی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در ملایر

فرمانده انتظامی ملایر با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده ، گفت: در زمینه تصادفات خسارتی، جرحی و فوتی، کاهش ۵۵ درصدی و تعداد فوت شدگان در تصادفات امسال ۳۲ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، سرهنگ محمدباقر سلگی ظهر پنجشنبه 28 اسفند ماه، در جمع خبرنگاران افزود: فرمانده انتظامی ملایر گفت: کشفیات انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در این شهرستان امسال رشد 8 درصدی داشت که این امر نشان از آمادگی پلیس در مبارزه همه جانبه با مواد مخدر دارد.

وی اظهارکرد: در مدت یاد شده دستگیری معتادان متجاهر و کارتن خواب افزایش ۲ درصدی، شناسایی و انهدام باندهای تهیه و توزیع موادمخدر 5 درصد افزایش و دستگیری معتادان و توزیع کنندگان موادمخدر ۲ درصد افزایش داشته است.

سلگی افزود: در زمینه کشف خودروهای سرقتی 7 درصد، دستگیری سارقان ۲۰ درصد، اجرای طرح‌های عملیاتی با هدف ارتقای امنیت اجتماعی ۲۱ درصد، بکارگیری نگهبانان محله همکار(شبگرد) ۳۰ درصد، کشف فرآورده‌های نفتی(سوخت) ۴۲۵ درصد و دستگیرشدگان در ارتباط با قاچاق کالا ۳۷ درصد افزایش داشته ایم.

این مقام انتظامی به افزایش ۱۷ درصدی تعداد تماس‌های مردمی با سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و ۱۲۶ درصدی تماس‌های عملیاتی شده و حضور گشت‌ها در محل، افزایش ۴۵ درصدی تعداد کل اخبار مردمی واصله به سامانه نظارت همگانی پلیس ۱۹۷ در خصوص عملکرد پلیس شهرستان و افزایش ۴۰ درصدی تقدیر مردمی از عملکرد پلیس ملایر واصله به سامانه ۱۹۷ اشاره کرد.

فرمانده انتظامی ملایر افزود: امسال ۶۴ جلسه آموزش چهره به چهره برای هزار و ۶۱۹ نفر توسط مربیان آموزش همگانی پلیس با هدف آگاه‌سازی، آموزش، ارایه توصیه‌های انتظامی و اجتماعی به جامعه هدف شامل دانش‌آموزان، کارکنان دولت، جامعه کارگری، اصناف و نظامیان برگزار شد.

وی به کاهش ۲۰ درصدی انتقادات مردمی از عملکرد پلیس ملایر واصله به سامانه ۱۹۷، مصالحه بیش از ۶۰ درصد پرونده‌های ارجاعی به واحدهای مشاوره کلانتری‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۳، توزیع بیش از ۸۰۰ برگ انواع بروشورهای آموزشی و آگاه‌کننده پلیس بین جوامع هدف در مناسبت‌های مختلف و بارگذاری ۸۰۰ فقره پیام، هشدار، عملکرد و انتظارات پلیس از شهروندان در فضای مجازی اشاره کرد.

سلگی بیان کرد: پیام پلیس در نوروز ۱۴۰۰ ” امنیت، سلامت و نشاط بهاری” است و در این راستا انتظار ما از تمامی شهروندان مشارکت و همراهی با پلیس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به محدودیت‌های اعمال شده است.

وی با تاکید بر لزوم قانون‌مند بودن مردم در رعایت محدودیت‌های شبانه از ۲۱ شب تا سه صبح، گفت: نگاه ما در بی‌توجهی مردم به رعایت  محدودیت‌ها، جریمه و برخورد نیست، بلکه بیشتر اقناع‌گری است تا مردم خودشان نسبت به رعایت این محدودیت‌ها مصمم باشند.

سلگی یادآور شد: محدودیت‌های ترافیکی در پنجشنبه آخر سال، ایام نوروز و ۱۳ فروردین در حال اجراست و ورود خودروها از شهرهای قرمز و نارنجی به این شهرستان با وضعیت زرد ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث چهارشنبه آخر سال  شهرستان ملایر مشکلی نداشت  و حتی یک مورد گزارش مصدومیت نداشتیم و این موفقیت حاصل اطلاع رسانی‌ها و توجه بیشتر مردم و خانواده‌ها به توصیه‌ها بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن