اجتماعیسلامت و پزشکی

ملایر؛در وضعیت افزایشی شیوع ویروس کرونا

‍معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه ملایر گفت:ملایر در وضعیت رو به افزایشی شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و بدون شک ادامه این روند شرایط زرد این شهرستان را در وضعیت خطرناک و تغییر رنگ قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حسین فارسی،ظهر سه شنبه ۱۰فروردین ماه، در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا،افزود: خودروهای غیربومی که از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی وارد این شهرستان شده اند، حضورشان در این شهرستان غیرقانونی است و تا پایان امشب فرصت دارند ملایر را ترک کنند، در غیر اینصورت طبق هشدارهای ناجا برای آنها اعمال قانون و مشمول جریمه خواهند شد.

وی اظهار کرد:خودروهای با پلاک شهرهای قرمز و نارنجی از استان های تهران، قم، کرج، مرکزی؛ لرستان و خوزستان حق ورود به شهر ملایر را ندارند و برای خودروهای شهرهای قرمز جریمه یک میلیون تومانی برای شهرهای نارنجی جریمه 500 هزار تومانی اعمال خواهد شد و از امشب تمامی ورودی های شهر ملایر توسط پلیس مسدود می شود.

فارسی ادامه داد: ممنوعیت تردد از ساعت 22 شب تا 3 بامداد همچنان برقرار است و برای خودروهای متخلف و بی توجه به ترددهای شبانه جریمه 200 هزار تومانی اعمال می شود.

معاون فرماندار ملایر اظهار کرد: اصناف، کسبه و بازاریان تا ساعت 21 شب مجاز به فعالیت هستند و تالارها با یک چهارم و رستورانها با یک سوم ظرفیت و تا ساعت 22 شب مجاز به فعالیت هستند و در صورت تخلف پلمب می شوند.

فارسی گفت: عامل اصلی روند افزایشی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان دورهمی های فامیلی و خانوادگی، تجمع ها، مراسمهای عروسی و عزا و بی توجهی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی است و از این پس نظارتها و بازرسی ها در این زمینه تشدید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه تجمع و گردهمایی در بوستانها و پارکها طبق مصوبه ستاد ملی کرونا همزمان با 13 فروردین روز طبیعت ممنوع است.

فارسب افزدود: تمامی برگ ترددهایی که از سوی فرمانداری و پلیس راهور صادر شده، باطل است و هیچگونه برگ ترددی صادر نخواهد شد.

وی ادامه داد: کنترل و نظارت بر آرامستانها به ویژه آرامستان بهشت هاجر همچنان برقرار است و مراسمهای تشییع باید در مدت زمان کوتاهی و با تعداد افراد اندک همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

فارس تصریح کرد: شهربازی های مسقف و باز در سطح شهر بسته است و از امروز مجددا تیم های بازرسی فعال است و به شدت نظارت ها تشدید می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن