اجتماعی

اقامت غیر رسمی مسافران، عامل گسترش کرونا

معاون اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان‌همدان در رابطه با ورود مسافران کرونا مثبت به استان، گفت: تا آنجا که مربوط به این اداره بود، از ورود مسافر مبتلا به کرونا جلوگیری به عمل آمد.

علی خاکسار در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با بیان اینکه بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا تنها به افرادی که فاقد بیماری کرونا بودند اجازه سفر و اقامت در مراکز گردشگری داده می‌شد، تصریح کرد: سامانه (جانا) تنها راه اطلاع یافتن مسئولان مربوطه از بیمار بودن مسافران بود؛ سلامتی مسافران در صورت مراجعه به تمامی مراکز اقامتی وابسته به میراث فرهنگی، با وارد کردن کدملی آنان به سامانه جانا بررسی می‌شد.

وی بااشاره به اقامت ۱۲ هزار مسافر در استان، ادامه داد: در صورتی که سامانه جانا کدملی وارد شده را کرونا مثبت اعلام می‌کرد، مرکز اقامتی از ارائه خدمات به فرد اجتناب کرده و به مسئولان مربوطه گزارش می‌داد.

معاون اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان‌همدان با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ورود مسافران مبتلا به کرونا در استان، مطرح کرد: علی رغم اخطارها و نظارت‌ها، مسافرانی در مراکز غیررسمی اقامت داشتند که از سلامت آنان مطمئن نبودیم؛ علاوه بر این، بخش اعظم مسافران به منازل اقوام خود مراجعه کردند که از این طریق نیز راهی برای اطمینان از سلامتی آنان وجود نداشت.

خاکسار ادامه داد: از این رو بررسی سلامت این گونه از مسافران امکان پذیر نبوده و به احتمال بسیار زیاد مسافران مبتلا به کرونا در استان در ۲ گروه مذکور قرار داشتند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن