سلامت و پزشکی

بیمارستان شهیدبهشتی، در آستانه تکمیل ظرفیت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان از اضافه کردن ۲ بخش جدید به بیمارستان شهیدبهشتی برای بستری بیماران مبتلا به کرونا خبرداد.

ابراهیم جلیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به شیب تند افزایش کووید-۱۹ در استان، مطرح کرد: متاسفانه روز گذشته در رابطه با ظرفیت پذیرش بیماران در بیمارستان بهشتی به مشکل تکمیل ظرفیت برخوردکردیم که با ترخیص بیماران بهبود یافته و اضافه کردن ۲ بخش جدید کرونا این مشکل فعلا رفع شد؛ لازم به ذکراست چندروز گذشته ظرفیت بیمارستان سینا تکمیل شد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر در رابطه با تخت‌های ICU دچار مشکل و کمبود هستیم،عنوان کرد: خوشبختانه در رابطه با تخت‌های بستری و عادی مشکلی نداریم اما در صورت تداوم روند افزایشی بیماری احتمال بروز نشکل وجود دارد.

جلیلی افزود: در حوزه تامین دستگاه اکسیژن ساز نیز چندی پیش در بیمارستان سینا با مشکل مواجه شدیم که به سرعت این نسئله رفع شد؛ درحال حاضر بیمارستانی در رزن با این مشکل مواجه بوده که با تلاش این دانشگاه در صدد رفع آن هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را الزامی دانست و گفت: متاسفانه روند شیوع این بیماری با شیب تندی درحال افزایش است؛ درصورت تداوم این روند، دانشگاه علوم پزشکی مجبور به برپایی بیمترستان صحرایی است.

جلیلی در رابطه با واکسیناسیون کادر درمان نیز اظهار کرد: تاکنون ۴۶ درصد از این افراد واکسینه شدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن