اقتصادی

صف‌ خرید مرغ تکرار نمی‌شود

سرپرست معاونت بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان جایگزین کردن مرغ به‌ جای گوشت را از جمله دلایل مهم ایجاد صف‌های طویل مرغ در ایام نوروزخواند.

آقایار فراشی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در رابطه با بروز صف‌های خرید مرغ در ایام نوروز و احتمال تکرار آن در ماه مبارک رمضان، مطرح کرد: هجوم مردم برای خرید مناسب ترین کالا پروتئینی به لحاظ قیمت نسبت به سایر مواد پروتئینی، جایگزین کردن این کالا به جای گوشت و انتشار گسترده تصاویر صف‌های مرغ و به دنبال آن ترغیبو بروز حساسیت مردم برای خرید بیشتر این کالا از دلایل بروز صف‌های طولانی بودند؛ لازم به ذکر است با توجه به ورود مازاد و مطلوب مرغ در استان این اتفاق در ماه رمضان تکرار نخواهد شد.

وی با اشاره به ورود بیش از 3 هزار تن روغن در استان، اظهار کرد: درحال حاضر در بازار روغن به تعداد کافی مجود بوده و در روزهای پیش رو شاهد بروز کمبود نخواهیم بود.

فراشی با بیان اینکه همواره روزهای نخستین ماه مبارک رمضان تقاضا آماری افزایشی در بازارا را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: باتوجه به میزان ورود مرغ و روغن به بازار این تقاضا تامین خواهد شد؛ شایان ذکر است تمامی کالاهای مهم مصرفی در ماه رمضان در حال قیمت گذاری بوده و تا چندروز آینده نرخ مصوب اعلام خواهد شد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن