فرهنگ و هنر

به تصمیمات غیرکارشناسی ستاد کرونا معترضیم/فعالیت مساجد در رمضان

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه تصمیمات ستاد استانی کرونا کارشناسی نیست گفت: پیروی از تصمیمات ستاد ملی کرونا نیز واجب بوده اما این نقد مبنی بر اینکه تصمیمات این ستاد کارشناسی و فنی نیست بر اعضای آن وارد است.

محمد هادی نظیری در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، مطرح کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت مبنی بر فعالیت مساجد قرار بر این شد که کلیه مساجد به مدت 30 دقیقه نماز جماعت را برگزار کنند و این در حالیست که با این مدت کم، فعالیت مساجد بسیار محدود و فرصتی برای روضه خوانی و سخنرانی نیست.

وی ادامه داد: این تصمیمات بر اساسی اتخاذ شد که در تحلیل‌های کارشناسی سال گذشته، ستاد کرونا به این نتیجه رسید که هیچ یک از افراد با مراجعه به مسجد دچار بیماری کرونا نشده  و در واقع کم خطر یا بی خطر بودن آن به اعضای ستاد ثابت شده است.

نظری تصریح کرد: مساجد باید به عنوان یک مرکز و پایگاه اجتماعی در آمادگی مردم و همکاری آنها به حل مسئله کرونا تبدیل شود و در هیچ شرایطی تعطیل نشوند، اما تصمیم آقایان در ستاد کرونا  برخلاف نظر ما بوده و معترضیم که این تصمیمات کارشناسی شده نیست.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در این شرایط نباید  دو دستگی ایجاد شود توضیح داد: ما مطیع تصمیمات ستاد کرونا هستیم اما انتقاد به تصمیم‌های غیرکارشناسی نیز داریم.

نظری در پایان با اشاره به اینکه در این چند موج کرونا به بسیاری از مردم ثابت شد که تنها فعالیت‌های دینی در محدودیت‌ها قرار دارند افزود: ستاد کرونا حتی اسناد کارشناسی شده را مبنی بر عدم خطر فعالیت‎های مذهبی بررسی نکرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن