سلامت و پزشکی

تمام بیماران را مبتلایان به کرونا انگلیسی تلقی می‌کنیم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان از هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی با بیمارستان ارتش و پایگاه نوژه برای بستری بیماران کرونایی خبرداد.

ابراهیم جلیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در رابطه با تعداد بیماران مبتلا کرونا انگلیسی در استان، گفت: باتوجه به موج جدید ایجاد شده در کل کشور، تمام مبتلایان به کووید-19 را به عنوان کرونا انگلیسی تلقی می‌کنیم؛ به دلیل افزایش بار مراجعات به بیمارستان‌ها، این دانشگاه طی هماهنگی با بیارستان ارتش و پایگاه نوژه خواستار افزایش ظرفیت برای پذیرش بیماران جدید شده است.

وی با بیان اینکه افراد مشکوک به کرونا در ابتدا راه به جای مراجعه به بیمارستان، مراکز 16 ساعته را انتخاب کنند، عنوان کرد: با مراجعه به مراکز 16 ساعته افراد مشکوک بررسی شده و درصورت نیاز از سوی مرکز به بیمارستان معرفی خواهند شد؛ لازم به ذکر است مدتی پیش داروی ضد کرونا و آمپول‌های ویژه این ویوروس تنها به بیماران بستری ارائه می‌شد این درحالیست که هم‌اکنون با تشخیص پزشک، این دارو به بیمارانی که نیاز به اکسیژن نداشته و قرنطینه خانگی را طی می‌کنند نیز ارائه داده می‌شود.

جلیلی با اشاره به تکمیل ظرفیت تخت‌های ای سی یو در بیمارستان‌ها نیز اظهار کرد: تخت‌های عادی در بخش‌های بستری نیز درحال تکمیل ظرفیت هستند؛ اگر روند بدین گونه ادامه یابد باید نسبت به ورود تخت‌های عادی از تهران اقدام کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان با تاکید براینکه بیماران توانایی تشخیص دقیق و درست بیماری خود را ندارند، مطرح کرد: توصیه می‌شود افرادی که حتی آلرژی فصلی هم دارند به مراکز 16 ساعته رفته و از سلامتی خود دربرابر این بیماری اطمینان حاصل کنند؛ از این رو بهترین زمان مراجعه افراد به پزشک، مشاهده کوچک‌ترین تغییرات درسلامتی و یافتن علائم بیماری است

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن