اقتصادی

طرح ویژه بازرسی و نظارت بر عملکرد نانوایی‌ها کلید خورد

رئیس صنعت ،معدن و تجارت شهرستان ملایر گفت: طرح ویژه بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای خبازی با محوریت فرمانداری ویژه و حضور سایر دستگاه های مرتبط به صورت روزانه کماکان ادامه دارد.

 به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، کامران زنگنه سه شنبه ۲۴ فروردین ماه در طی گشت مشترک بازرسی،تصریح کرد:طرح نظارتی موصوف تا رسیدن به مرحله آرامش و کنترل رونا ویروس کماکان ادامه دارد و همشهریان عزیز از طریق تلفن 124 نسبت به ثبت شکایت خود در این زمینه اقدام کنند.

وی اظهار کرد: براساس ابلاغیه صورت گرفته، اولویت پخت و عرضه با نان ساده بوده و پخت نان با افزودنی‌ها و یا وزن متفاوت، فقط با تقاضای مشتری می شود.

وی افزود: با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا ، واحدهای نانوایی مکلف به رعایت الزامات بهداشتی و نصب نرخنامه متحدالشکل تهیه شده توسط اتحادیه نانوایان، در معرض دید عموم بوده و هرگونه عدول از وزن چانه،قیمت های مصوب و عدم نصب نرخنامه ، تخلف محسوب شده، با متخلفان برخورد قانونی انجام خواهد گرفت و ضمن قطع سهمیه آرد واحدهای متخلف، پرونده تخلف گرانفروشی برای اعمال قانون به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال میشود.

معاون برنامه ریزی فرماندار ملایر نیز بیان کرد: گشت و بازرسی مشترک از نانوایی های سطح شهر ملایر درخصوص رعایت الزامات بهداشتی محیط کار و کارگران شاغل در محل نانوایی ها با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا ویروس انجام شد.

لیلا غفاری با اشاره به تشدید بازرسی ها از واحدهای خبازی،گفت: تمام کارکنان نانوایی ها موظف به رعایت موارد بهداشتی ، از قبیل شست و شوی دست ها ،ضدعفونی کردن وسایل مربوطه و ضدعفونی کردن دستگاه کارتخوان واضافه کردن یکنفر برای درافت وجه هستند.

وی افزود: در این بازرسی ۳ واحد متخلف به دلیلی کم فروشی و تخلفات بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن