اجتماعی

آغاز فاز سوم مطالعات واکسن ایرانی_کوبایی در استان

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا استان همدان از آغاز اقدامات اولیه برای انجام  فازسوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا در استان همدان خبرداد.

سید جلال بطحایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به به اجرای فاز ۳ تحقیقات بالینی واکسن کرونا ساخت مشترک کشور ایران و کوبا در استان همدان مطرح کرد: فاز سوم تحقیقات قرار است توسط 8 دانشگاه علوم پزشکی کشور ازجمله ابن‌سینا همدان انجام شود.

وی با بیان اینکه حداکثر 3 هزار همدانی می‌توانند در این مرحله شرکت کنند، عنوان کرد: در ابتدا این اطلاعیه به دلیل جلب اعتماد مردم در سطح کشور منتشر شده و سپس با گذشت مدت زمان کوتاهی از طریق رسانه‌های محلی و استانی در 8 استان کشور ازجمله همدان برای جذب داوطلبین تکرار خواهد شد.

بطحایی در رابطه با شرایط دواطلبین نیز اظهار کرد: مهم‌ترین ویژگی این افراد باید عدم ابتلا به کووید-19 باشد؛ با اعلام فراخوان، هم‌استانی‌ها ظرف مدت ۶ روزه می‌توانند با ثبت نام در سایت معرفی شده از سوی انستیوپاستور به عنوان داوطلب اعلام حضور کنند؛ پس از بررسی و انتخاب ۳ هزار نفر از واجدین شرایط این طرح به مرحله اجرا خواهد رسید.  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن