اجتماعیسلامت و پزشکی

عدم اثبات فروش تست دلخواه کرونا در استان

مدیر اداره امور آزمایشگاه‌ دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان از عدم اثبات تخلفاتی نظیر فروش تست دلخواه کرونا، به‌ویژه تست منفی کووید۱۹در آزمایشگاه‌های استان خبرداد.

ابراهیم دانشیار در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان ‌آنلاین، با اشاره به سخنان مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت مبنی بر بروز تخلفاتی نظیر فروش تست دلخواه کرونا، به‌ویژه تست منفی کووید۱۹ در برخی از آزمایشگاه‌های خصوصی کشور، اظهار کرد: این ادعا نیز چندی پیش در استان مطرح شد که با بررسی‌های انجام شده این گونه تخلف به اثبات نرسید.

وی در رابطه با ادعای برخی از شهروندان مبنی بر بروز تخلفات در نتایج آزمایشات مربوط به کووید-19 در آزمایشگاه‌ها، تصریح کرد: این قبیل از شهروندان مدعی شدن که نتیجه آزمایش کووید-19 خود در دو آزمایشگاه مختلف، متفاوت بوده است؛ این درحالیست همواره خطا و بروز اشتباه چند درصدی هنگام فروش کیت‌های مربوطه به آزمایشگاه‌ها یادآور می‌شود از این رو بروز خطا در کیت‌ها دلیلی بر تخلف آزمایشگاه نیست.

دانشیار با تاکیدبراینکه نمونه‌های آزمایشگاهی کووید-19 هر فرد تا 2 ماه نگهداری می‌شود، ادامه داد:  با بررسی مستندات و مدارک موجود، مسئولان مربوطه متوجه خطا در کیت‌ها شده و آزمایشگاه‌ها را مبرا از تخلف دانستند؛ لازم به ذکر است موردی از مستند کردن فروش تست دلخواه کرونا را در استان نداشته‌ایم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن