اجتماعی

کاهش بارش در استان همدانسرپرست اداره کل هواشناسی همدان در خصوص بارندگی استان همدان در سال آبی جاری گفت : میزان بارش در استان همدان از شروع سال آبی 1399 تا ابتدای اسفند 1399، به نسبت سایر استان های کشور از شرایط بهتری برخوردار بود ولی طی دو ماه اخیر ریزش های جوی شدیدا کاهش پیدا کرد.


به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی این اداره، حسین عابد، افزود: در پایان فروردین ماه 1400 بارش استان همدان به 226 میلیمتر رسیده که نسبت به بلند مدت 21% کاهش برای استان ثبت شده است.


وی گفت: بین شهرستان های استان همدان نهاوند با کاهش 125 میلی متری نسبت به بلند مدت کمترین ریزش جوی را دریافت نموده و درگزین با 16 میلی متر کاهش شرایط به نسبت بهتری را بین شهرستان های استان داشته است.


سرپرست اداره کل هواشناسی همدان یادآور شد: بر اساس پیش بینی های فصلی برای اردیبهشت 1400 احتمال بروز ریزش های جوی در حد نرمال و کمتر از نرمال مورد نظر است.


وی افزود: بارش کشور در سال آبی 1400-1399 حدود 43% کمتر از نرمال ثبت شده است که استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان با بیش از 90 % کاهش ریزش های جوی نسبت به بلند مدت، بیشترین کمبود بارش را تجربه کردند. استانهای البرز، آذربایجان غربی و اردبیل با کمتر از 20% بارش کمترین اختلاف بارش را نسبت به بلند مدت داشته اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن