اجتماعی

پلیس امان سارقان را برید/ کشف 23 فقره سرقت در طول 48 ساعت

فرمانده انتظامي شهرستان ملاير از دستگيري 8 سارق و کشف 23 فقره سرقت توسط ماموران پليس آگاهي در 48 ساعت گذشته خبر داد و گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت ماموران پليس آگاهي با هماهنگي دستگاه قضائي با اجراي 30 ماموريت ضربتي مخفيگاه سارقان حرفه اي را شناسایی کردند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، سرهنگ محمد باقر سلگي افزود: در همين ارتباط 2 سارق خودرو توسط ماموران اين يگان دستگير و در بازرسي صورت گرفته اقلامي مانند: 2 حلقه لاستيک ، باطري خودرو ، 4 گرم هروئين، يک عدد قفل پدال، يک دست آچار کامل و يک عدد کپسول اطفاي حريق کشف شد که متهمان در تحقیقات فني و تخصصي، به 8 فقره سرقت اعتراف کردند.

وی با اشاره به اين که محل اختفای 2 سارق منزل نيز توسط ماموران اين يگان دستگير و يک دستگاه گوشي موبايل از آن ها کشف شد، ادامه داد: در ماموريتي ديگر 2 سارق خودرو نيز در پاتوقشان دستگير و با تحقيقات تخصصي و فني صورت گرفته به سرقت 2 دستگاه خودرو اعتراف کردند و در ادامه خودروهاي مسروقه نيز با تلاش ماموران کشف شد.

سلگی با اشاره به اين که مخفيگاه 2 نفر از اعضای باند سارقان سيم برق نيز شناسایي و در يک عمليات ضربتي دستگير شدند و به تعداد 12 فقره سرقت سيم برق اعتراف کردند، افزود: يک دستگاه خودروي سواري نيز از سارقان کشف و هر 8 سارق با تشکیل پرونده تحويل مرجع قضائي شدند.

فرمانده انتظامي ملایر در ادامه به دستگيري 2 سارق داخل خودرو و 2 سارق اماکن خصوصي با تلاش ماموران کلانتري 11 این شهرستان اشاره کرد و افزود: با اجراي مرحله اي ديگر از طرح مبارزه با سارقان داخل خودرو و اماکن خصوصي، ماموران کلانتري 11 شهدا با انجام کار اطلاعاتي دقيق از مخفيگاه اين سارقان مطلع شدند.

وی اظهارکرد: در دو طرح ضربتي صورت گرفته توسط ماموران اين يگان، 2 سارق لوازم داخل خودرو و موتورسيکلت و 2 سارق اماکن خصوصي دستگير که با انجام تحقيقات فني و تخصصي، سارقان لوازم داخل خودرو به 2 سرقت اعتراف و يک دستگاه موتورسيکلت مسروقه از آن ها کشف و سارقان اماکن خصوصي در اين تحقيقات به 3 فقره سرقت به ارزش 30 ميليون ريال مربوط به لوازم ساختمان هاي نيمه کاره اعتراف کردند.

فرمانده انتظامي ملاير با اشاره به این که هر 4 متهم با تشکیل پرونده تحويل مرجع قضائي شدند، تصريح کرد: به منظور توانمندي در برابر شگردهاي مجرمان، شهروندان به توصيه ها و هشدارهاي پيشگيرانه پليس و مجهزکردن اموال و امکانات خود به تجهيزات بازدارنده و ضد سرقت اقدام کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن