اجتماعی

رتبه اول شورای حل اختلاف استان در مصالحه پرونده ها

🔸محمدرضا عدالتخواه در ابتدای جلسه دیدار رئیس قوه قضاییه با قضات و کارکنان دستگاه قضایی گزارشی از اقدامات دادگستری همدان ارائه داد.

🔸آمار مختومه پرونده های استان در کل مثبت است. مجموعا ۵۱۳۵۰۹ پرونده اجرایی در دادگستری جریان و مختومه شده. ازین تعداد ۳۸۳۸۱ فقره با مصالحه ختم شده که ۷/۵ درصد از پرونده ها را شامل می شود.

🔸شورای حل اختلاف استان با مجموع اجرای احکام ۴۵درصد مصالحه رتبه اول شاخصه کشوری را کسب کرده که این آمار بطور میانگین در کشور ۳۲ درصد است. البته در چشم انداز این میزان ۵۰ درصد اعلام شده که ان شاالله در سال بعد به آن می رسیم.

🔸عدالتخواه با بیان اینکه در غرب کشور بالاترین امار زندانی را استان همدان دارد، گفت: این موضوع شایسته این استان نیست. البته این امر آسیب شناسی شده و سعی داریم از نهاد عفو و نهادهای جایگزین حبس استفاده کنیم.

🔸رتبه اول آزادی مشروط در کشور مربوط به استان همدان است.

🔸اقدامی که در جهت رفع موانع تولید در استان داشتیم برای رفع بیکاری، شامل ممانعت از بیکاری ۱۶۹ کارگر و تعطیل شدن ۲۸ کارگاه واحد تولیدی بوده.

🔸میانگین سن دادستان ها در استان ۵ سال کاهش داشته و از ۲۲۷ قاضی ، ۱۷۰ قاضی تغییر سمت یافتند. عدالتخواه اعلام کرد که همدان رتبه اول اتقان آرای قضات در کشور و ۸۳ درصد رضایتمندی یعنی رتبه سوم در کشور را داراست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن