اجتماعی

قضات کنار رسیدگی به پرونده ها، به اصلاح مجرمان نیز توجه کنند

رئیس قوه قضاییه گفت: کسانی که به هر دلیل دچار آسیب شدند و کار آن ها به زندان کشیده شد قوه قضاییه وظیفه اصلاح آن‌ها را در کنار رسیدگی به پرونده ها دارد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز، در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری همدان با بیان اینکه کسانی‌که آسیب دیده اجتماعی هستند باید باز اجتماعی شوند و نگاه و سیاست سازمان زندان‌ها هم بر این موضوع است، مطرح کرد: از قضات می خواهم به اصلاح مجرمان در کنار رسیدگی به پرونده ها توجه داشته باشند و این موضوع مورد تاکید است.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه مسئولیت فقط با سازمان زندان‌ها نیست و همه همکاران، مربیان اجتماعی، قضات و نقش آفرینان در علوم تربیتی باید کمک کنند تا جرم را در جامعه کاهش دهیم و مجرمان اصلاح شوند، اظهار کرد: تمام دستگاه قضایی و بدنه دستگاه قضایی باید متاثر از اجرای سند تحول شود؛ اگر همه بدنه دستگاه قضایی حس تحول پیدا نکند تحول بعنوان یک دستورالعمل می‌ماند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه در ابتدا باید خود دستگاه این حس را پیدا کند، ادامه داد: مردم باید حس کنند که تحول ایجاد شده است؛ اتقان تصمیمات دستگاه قضایی بسیار مهم است. فرآیند قضایی برای تضمین حقوق مردم است و نه نقض قطعی آرا، بارها تاکید کردم و باز هم تاکید می کنم که در صدور قرار تامین و به ویژه قرار بازداشت و یا منتهی به بازداشت بسیار باید با احتیاط عمل کرد و صرفا در مواقعی که ضرورت وجود دارد چنین قرارهایی صادر کرد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن