اقتصادی

تسویه مطالبات پزشکان بخش خصوصی در ابتدای سال ۱۴۰۰

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از تسویه مطالبات پزشکان بخش خصوصی استان در ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد.

دکتر سعید فرجی؛ با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیک فوایدی به دنبال داشته که اکثر پزشکان بخش خصوصی آنها را لمس کرده‌اند اظهار کرد: برای نخستین بار در سازمان بیمه سلامت بلافاصله پس از شروع سال جدید مطالبات اسناد اسفندماه مطب‌های بخش خصوصی پرداخت شد و عملا در سال جدید بدهی به آنها نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار مطالبات نسخ بهمن ماه داروخانه‌ها پرداخت شده است افزود: با وجود اینکه اسناد نسخ دستی اسفندماه ارسال نشده بود اما مطالبات بهمن‌ماه پرداخت شد و این بی‌سابقه بود.

فرجی با بیان اینکه برای پرداخت مطالبات اسفندماه داروخانه‌‌ها و فروردین ماه پزشکان اعتبار موجود است و چند روز آینده پرداخت خواهد شد عنوان کرد: بدهی ما به داروخانه‌ها و سایر پاراکلینیک‌ها در بخش الکترونیکی حداکثر یک ماه است و تقریبا به روز هستیم.

وی با اشاره به اینکه صحبت‌هایی بود که مطالبات به صورت هفتگی پرداخت شود اما به نظر می رسد پزشکان مایلند ماهیانه مطالبات را دریافت کنند و ما هم پیگیر هستیم طی چند روز بعد از اتمام ماه آن را پرداخت کنیم افزود: حجم پرداخت مطالبات داروخانه‌ها و سایر مراکز پاراکلینیک بالاست که سعی می‌کنیم‌ حداکثر با یک ماه فاصله از پزشکان تسویه کنیم.

فرجی با تاکید به اینکه پرداخت به روز مطالبات وعده ما بود و تقریبا به آن عمل کرده‌ایم و اگر نسخه‌نویسی الکترونیک به طور کامل انجام شود سازمان بیمه‌گر امکان پرداخت به روزتر مطالبات را خواهد داشت خاطرنشان کرد: بعد از استقرار کامل نسخ الکترونیک شاهد فواید بسیار آن خواهیم بود که فقط یک مورد از این فواید پرونده الکترونیک سلامت شهروندان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه پرونده الکترونیک از مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی جلوگیری خواهد کرد گفت: با استقرار سیستم ارجاع و تکمیل بسته کاملی از خدمات الکترونیک ، بیمه شده با کمترین هزینه دسترسی به بالاترین سطح از خدمات را خواهد داشت.کاهش استفاده از کاغذ و مدیریت سبز با نسخه‌نویسی الکترونیک نیز از دیگر فواید این طرح است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن