اجتماعی

آماده‌سازی 130 حوزه امتحانی برای امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم در استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از آماده‌سازی 130 حوزه امتحانی برای امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم در استان خبر داد.

   به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، محمد پورداود با بیان این که در اجرای مصوبه 977 شورای عالی آموزش و پرورش، امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می شود، اظهار کرد: با توجه به صدور مجوز برگزاری حضوری امتحانات پایه دوازدهم و پایه نهم توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، تلاش شده با بسیج همه امکانات و استفاده از ظرفیت‌های موجود، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی توسط عوامل اجرایی آزمون و دانش آموزان، آزمونی با کمترین دغدغه و آسیب را داشته باشیم.
   مدیرکل آموزش و پرورش استان با تأکید بر این که حفظ سلامت فرهنگیان و دانش آموزان برای ما اهمیت بالایی دارد، خاطرنشان کرد: مراقبین سلامت آموزش و پرورش در حوزه های امتحانی حضور مستمر و ثابت خواهند داشت و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی قبل، حین و بعد از برگزاری آزمون بر فرایند برگزاری امتحانات نظارت می کنند.
  پورداود با اشاره به این که در حوزه های امتحانی علاوه بر رعایت فاصله 2 متری صندلی ها، به صورت مستمر و روزانه ضد عفونی و گندزدایی انجام خواهد شد و مقدمات لازم برای تهویه مناسب فضاها در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: برای دانش آموزان دارای بیماری های خاص و دارای علائم مشکوک در حوزه ها اتاق ایزوله ویژه در نظر گرفته شده است.
    مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان آمار دانش آموزان در امتحانات نهایی پایه دوازدهم حدود 14 هزار نفر و پایه نهم را 22هزار و 500 نفر ذکر کرد  و افزود: 130 حوزه  امتحانی در سطح استان برای آزمون آماده سازی شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن