سلامت و پزشکی

زمان نامعلوم واکسیناسیون افراد بالای 75 سال در استان

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا استان همدان آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال را مشروط بر ارسال نامه رسمی از سوی وزارت بهداشت و درمان دانست.

سید جلال بطحایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال در برخی از نقاط کشور، عنوان کرد: واکسیناسیون این گروه سنی هنوز در استان همدان آغاز نشده است؛ لازم به ذکر است همزمان با ارسال نامه رسمی از سوی وزرات بهداشت و درمان به دانشگاه علوم پزشکی همدان، تزریق واکسن برای این دسته از افراد آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه نوع و سایر اطلاعات و دستورات توزیع واکسن کرونا برای تمام گروه‌های سنی در نامه رسمی ارسالی از سوی وزارت بهداشت و درمان درج و به استان‌ها ارسال می‌شود، عنوان کرد: تاکنون چنین نامه‌ای برای تزریق واکسن به گروه سنی بالای 75 سال به استان ارسال نشده است؛ امید است تا چند روزآینده این نامه ارسال و واکسیناسیون افراد مذکور نیز آغاز شود.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا استان همدان با تاکید براینکه اطلاعات افراد مذکور در سامانه سلامت ثبت شده است، خاطرنشان کرد: شهروندان از مراجعه حضوری به مراکر بهداشت امتناع کنند چرا که مسئولین مربوطه براساس ثبت نام افراد در سامانه سلامت، اطلاعات گروه هدف را در دست داشته و خود با آنان تماس حاصل می‌کنند.

وی یادآور شد: افرادی که هنوز پرونده سلامت ندارند می‌توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir ثبت نام کرده و برای خود پرونده سلامت تشکیل دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن