اجتماعی

قطعه‌ی اختصاصی می‌خواهید هزینه کنید

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه تقاضا برای اختصاص قطعه به گروه‌های مختلف در آرامستان زیاد است گفت: تا کنون 12 درخواست برای اختصاص قطعه به اوقاف ارسال شده است.

حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، اظهار کرد: هر مسئولی که تقاضای قطعه اختصاصی دارد اوقاف زمین را در اختیار آنها قرار می‌دهد اما برای ایجاد حفره و ساخت قبر هزینه با درخواست کننده است.

وی با اشاره به اینکه اوقاف هیچ منبع دولتی برای تأمین هزینه و حمایت ندارد ادامه داد: اختصاص قطعه برای اهداکنندگان نیازمند هزینه است و هر مسئولی که به این موضوع معترض است و ادعا دارد که در دوره مدیریت پیشین قطعه‌ای برای اهداکنندگان در نظر گرفته شده بود با ارائه سند و صورت حساب برای پیگیری به اوقاف مراجعه کند.

زین العابدینی توضیح داد: در حال حاضر گروه‌های مختلفی  از جمله مدال آوران، ورزشکاران و ایثارگران خواستار قطعه اختصاصی هستند و این در حالیست که برآورده کردن این خواسته‌ها از نظر مالی و اقتصادی از توان اوقاف خارج است.

وی تأکید کرد: در صورتی که مسئولان علوم پزشکی صورت حسابی مبنی بر اختصاص قطعه به اهداکنندگان عضو به صورت کتبی داشته باشند من به آن پایبند هستم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: اوقاف برای ساخت قطعه فقط توان اختصاص زمین دارد و هزینه‌های ناشی از ساخت با درخواست کنندگان است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن