سلامت و پزشکی

موردی از سرخک در استان یافت نشده است

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا از نتیجه منفی نمونه‌گیری‌های موارد مشکوک به سرخک در استان خبرداد.

سید جلال بطحایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به وجود نمونه مثبت سرخک در برخی از استان‌های کشور، مطرح کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ یک از موارد مشکوک به سرخک در استان مثبت اعلام نشده است؛ لازم به ذکر است نمونه‌گیری‌های انجام شده از افراد مشکوک به سرخک به تهران ارسال و نتیجه آن به استان‌ها، اعلام می‌شود.

وی با تاکید براینکه فراگیری و شدت فوت در بیماری سرخک قابل توجه نیست، عنوان کرد: مرگ در سرخک تنها در شرایطی اتفاق می‌افتد که بیمار روند مناسب درمان را طی نکرده و به توصیه‌‌های پزشک معالج بی‌توجه باشد؛ شایان ذکر است علی رغم انتشار اخبار منتشرشده مبنی بر شیوع قارچ سیاه در کشور، تاکنون موردی در کشور و به‌ویژه استان همدان یافت نشده است.

بطحایی در رابطه با سخنان امروز وزیر بهداشت و درمان مبنی بر آغاز واکسیناسیون با واکسن ایرانی از هفته آینده، گفت: تاکنون دستورالعملی برای انجام واکسیناسیون با کمک واکسن‌های ایرانی به دست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان نرسیده است.

وی ادامه داد: لازم به ذکر است درحال حاضر گروه سنی 70 سال به بالا درحال واکسینه شدن هستند؛ اعلام واکسیناسیون اولویت بعدی مشروط بر ابلاغیه وزارت بهداشت بوده که تاکنون چنین دستورالعمی برای استان ارسال نشده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن