سلامت و پزشکی

مشکلی در تامین دوز دوم واکسن کادر درمان نداریم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان تامین دوز دوم واکسن کرونا برای کادر درمان در استان را بدون مشکل عنوان کرد.

ابراهیم جلیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به بروز مشکل تامین دوز دوم  واکسن کادر درمان در برخی از استان‌های کشور، مطرح کرد: خوشبختانه این مشکل در استان همدان ایجاد نشده و تعداد قابل توجهی از کادر درمان که در مرحله نخست واکسن کرونا حضور داشتند، دوز دوم آن را نیز تزریق کرده‌اند.

وی ادامه داد: عدم فرا رسیدن تاریخ مقرر در نوبت دوم، تنها دلیلی است که برخی از اعضای کادر درمان دوز دوم واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سیناهمدان با تاکید بر شکننده بودن شرایط فعلی کرونا، مطرح کرد: درصورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در زمان انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، می‌توانیم احتمال بروز موج پنجم کووید-19 را از هم‌اکنون پیش‌بینی کنیم.

جلیلی از بستری بودن 486 بیمار مبلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خبرداد و افزود: شیب بیماری در استان به صورت ملایم روبه کاهش است؛ این درحالیست که وضعیت همچنان شکننده بوده و در برخی از استان‌های کشور با آمار افزایشی این بیماری مواجه هستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن