علمی و دانشگاهی

‍ دانشگاه‌های کشور به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم حرکت کنند

مشاور معاون علم و فناوری رئیس جمهوری، فعالیت پژوهشکده انگور و کشمش و مبل و منبت دانشگاه ملایر را در کشور مثال‌زدنی دانست و افزود: دانشگاه‌های مادر ملایر به خوبی در حوزه مبل و منبت و انگور و تبدیل ایده به علم و محصول به خوبی عمل کرده‌اند و در این راستا دانشگاه‌های کشور باید به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم حرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، پرویز کرمی شامگاه چهارشنبه ۱۲ خرداد ماه در نشست بررسی توسعه شرکت‌های دانش بنیان و صنایع خلاق در ملایر با حضور امام جمعه ملایر،روسای دانشگاهای ملی و آزاد و مسئول مرکز رشد و دیگر مسئولین این شهرستان برگزار شد،افزود: طی دو یا سه ماه آینده خانه خلاق و نوآوری در استان همدان و به دنبال آن در شهرستان ملایر راه‌اندازی می‌شود که ملایر با ۲ عنوان جهانی منبت و انگور و دیگر صنایع فرهنگی، ظرفیت بالایی در تبدیل شدن به شهر خلاق را دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز با بیان اینکه ملایر با 2 برند جهانی یکی از شهرهای خلاق و نوآور کشور است، گفت: بزودی این شهرستان صاحب خانه خلاق و نوآوری می شود.

قدرت الله ولدی اظهار کرد: ملایر با دارا بودن توانمندی و ظرفیت‌هایی بالایی همچون وجود مراکز دانشگاهی و آموزش عالی و صنایع خلاق، یکی از شهرهای خلاق و نوآور کشور است.

وی به فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور ملایر از ۸۹، به دیگر ظرفیت‌های ملایر در حوزه کشاورزی، صنایع، موادمعدنی و فروسیلیس در کنار منبت و انگور اشاره کرد و گفت: در حوزه علمی، آموزشی و پژوهشی نیز با دارا بودن ۱۱ مرکز دانشگاهی و آموزش عالی و تحصیل بیش از ۱۶ هزار دانشجو، در استان همدان سرآمد است.

ولدی افزود: ارتباط دانشگاه‌های ملایر به ویژه دانشگاه ملی ملایر که به‌تازگی به جمع دانشگاه‌های جامع کشور پیوسته و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر با صنعت و کشاورزی تنگاتنگ است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این دو واحد دانشگاهی از همان ابتدای جهانی شدن مبل و منبت و انگور، در کنار این ۲ صنعت شاخص بودند، تاکید کرد: هم اکنون نیز با ایجاد پژوهشکده‌های انگور و کشمش و مبل و منبت در دانشگاه ملی ملایر و سرای نوآوری مبل و منبت در دانشگاه آزاد، گام‌های خوبی در زمینه پرورش ایده‌ها و خلاقیتها و تبدیل آنها به محصول برداشته شده است.

گفتنی است؛ در ادامه این نشست از یک شرکت دانش بنیان و خلاق، ظرفیت های وقف و شرکت کیان کرد در این شهرستان بازدید و تصمیمات لازم در زمینه اتخاذ شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن