سیاسی

افراد غیر مسئول دخالت کردند

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان همدان از دخالت افراد غیر مسئول در تایید صلاحیت برخی از کاندیداهای رد صلاحیت شده شورای اسلامی شهر و روستا این استان در تهران خبرداد.

احمدحسین فلاح در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به تایید صلاحیت تعدادی از کاندیداهای رد صلاحیت شده در چند روز گذشته توسط هیئت مرکزی مستقر در تهران، مطرح کرد: هیئت نظارت استان همدان در انتخابات 1400 نهایت دقت و نکته سنجی را به خرج داد و توانست عملکردی قابل قبول را در کشور کسب کند؛ این درحالیست که از بین افراد رد صلاحیت شده در استان، 80 پرونده به هیئت مرکزی تهران ارسال شد که از این بین تعدادی تایید صلاحیت شدند.

وی با بیان اینکه برخی از تایید صلاحیت‌های انجام شده در تهران با دلایل منطقی صورت گرفته و ما نیز موافق با این امر هستیم، اظهار کرد: هیئت نظارت استان براساس مستندات رسیده به مسئولان امر، اقدام به رد صلاحیت افراد کردند؛ این درحالیست که با ارسال پرونده به تهران این دسته از افراد تبرئه و یا طی بررسی‌های بیشتر نتیجه، حاصل از محکم نبودن مستندات داشت.

فلاح با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی از افراد غیر مسئول در تایید صلاحیت‌ها در هیئت مرکزی تهران نقش داشته‌اند، عنوان کرد: تایید صلاحیت این قبیل از افراد مورد موافقت هیئت نظارت استان نبوده است اما درکل در برابر تصمیم هیئت مرکزی چاره‌ای جز قبول نظرات نداریم.

 رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان همدان در مجموع از رد صلاحیت قطعی 70 نفر خبرداد و افزود: در ابتدا آمار رد صلاحیت‌های کاندیداهای استان همدان نسبت به سایر استان‌ها بسیار بالاتر بود که نتیجه عملکرد این هیئت را قابل توجه می‌کرد اما با ارسال پرونده‌هایی به تهران این آمار نزولی شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن