سلامت و پزشکی

مردان بیشتر از زنان کرونا می‌گیرند

 کارشناس سلامت مرکز بهداشت همدان با اشاره به شروع هفته سلامت مردان در رابطه با خطر شیوع کرونا در مردان گفت:  طبق تحقیقات جهانی مردان بیشتر از زنان در معرض خطر کووید-19 قرار دارند.

نرگس باباخانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین در توضیح این خبر بیان کرد:عواملی چون شرایط بیولوژیک مردان، شاغل بودن آنها، عدم رعایت شیوه درست زندگی، استعمال دخانیات و بیماری‌های زمینه‌ای می‌تواند شرایط مساعد را برای ابتلا به کرونا را فراهم کند.

وی با اشاره به باور غلطی که در مردان رواج دارد ادامه داد: بسیاری از مردان تصور می‌کنند که قوی‌تر از زنان  هستند و این در حالیست که این باور می‌تواند موجب بی‌توجهی آنها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامتی خود شود.‌

 باباخانی تصریح کرد: همچنین خطر ابتلا به کرونا و استرس ناشی از آن در مردان می‌تواند همراه با بی قراری، اضطراب، بی خوابی و پرخاشگری باشد که البته این موضوع در جهان طبیعی بوده و برای کنترل آن راه‌های مؤثری مانند ورزش، تغذیه مناسب و خواب کافی پیشنهاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین آمار برخی از بیماری‌های قلبی و عروقی و فشار خون در مردان بیشتر از زنان است که از عوامل تشدید زا برای بیماری کرونا محسوب می‌شود.

این کارشناس سلامت در پایان با اشاره به اینکه زنان در بحث سلامتی بیشتر از مردان پیگیر هستند توضیح داد: با شیوع کرونا و قطع روابط اجتماعی بسیاری از پسران نوجوان در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن