سلامت و پزشکی

تأثیرات کرونا بر روابط زناشویی

کارشناس سلامت مرکز بهداشت همدان از تأثیر کووید-19 بر روابط جنسی زوجین خبر داد و گفت: در اوایل شروع اپیدمی و رواج برخی از اطلاعات نادرست، روابط زناشویی در زوجین کاهش یافته بود.

نرگس باباخانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در تشریح این خبر اظهار کرد: در اوایل شروع این اپیدمی یک باور غلط مبنی بر اینکه کرونا از طریق روابط جنسی منتقل می‌شود منتشر شد که این موضوع به شدت روابط جنسی زوجین را تحت تأثیر خود قرار داد.

وی ادامه داد: نگرانی مردان مبنی بر اینکه این ویروس به همسر و فرزندان منتقل نشود موجب بروز اضطراب و استرس‌های زیادی می‌شود که در نهایت با ایجاد خشم و پرخاشگری، درگیری‌های لفظی و بروز ناراحتی تخلیه می‌شود.

باباخانی با اشاره به اینکه خوشبختانه با گذشت زمان و به دست آوردن اطلاعات بیشتر از این ویروس مرموز، این باورهای نادرست از بین رفته افزود: روابط جنسی زن و شوهر می‌تواند تأثیر مثبتی بر کاهش استرس و کنترل رفتار از جمله خشم و پرخاشگری داشته باشد.

وی عنوان کرد: ایجاد قرنطینه‌های طولانی و کاهش تعاملات اجتماعی نیز زمینه مساعدی را برای ایجاد درگیری‌های لفظی میان زن و شوهر به وجود آورده است.

این کارشناس سلامت استرس غیرقابل کنترل در مردان را نگران کننده دانست و خاطرنشان کرد: برای کنترل این استرس ناشی از پیامدهای کووید-19 مشاوران و روانپزشکان در مراکز دولتی و همچنین موسسات خصوصی اماده خدمت رسانی هستند.

باباخانی در پایان یادآور شد: هجوم اطلاعات نادرست در مورد این ویروس مرموز بسیاری از روزمرگی‌های زوجین را با مشکلات بسیاری روبرو کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن