سیاسی

افزایش ۸ درصدی شعبات اخذ رای

فرماندار همدان از رقابت ۱۰۳۶ نفر در سطح استان در انتخابات خبر داد و گفت: در سال جاری ۸ درصد به شعبات اخذ رای اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، محمدعلی محمدی جمعه ۲۸ خرداد در نشست خبری اظهار کرد: ظرفیت انتخاباتی در همدان قابل قیاس با شهرهای دیگر نیست چرا که بیش از ۸۰ درصد جمعیت استان در همدان ساکن هستند.

وی ادامه داد: در دوره‌های گذشته ۲۱۳ شعبه اخذ رای در روز انتخابات فعالیت می‌کردند که در این دوره با توجه به شرایطی مانند شیوع کرونا با باز نگردی در شعبات اخذ رای، میزان آنها ۸ درصد افزایش یافت.

محمدی با بیان اینکه ۳۳ شعبه در انتخابات این دوره به فضای گسترده و فضای باز جا به جا شدند عنوان کرد: در حال حاضر ۲۱۳ شعبه در همدان فعالیت می‌کنند که ۱۱ شعبه آن سیار است.

وی تصریح کرد: در شورای روستایی ۵۷ شعبه ثابت و سه سیار در حال فعالیت هستند و همچنین یک صندوق سیار برای عشایر داریم.

محمدی با اشاره به اینکه مجموع شعبات روستایی ۸۶ و در بخش مرکزی ۵۷ مورد است عنوان کرد: ۴۱۷ نفر در همدان برای انتخابات شرکت کردند که از این میان ۱۶ نفر در هیئت اجرایی و ۲۵ نفر در هیئت نظارت رد صلاحیت شدند.

وی خاطرنشان کرد: تا صبح امروز ۶۵ نفر از دور انتخابات انصراف دادند و ۳۲۱ نفر در حال رقابت هستند.

فرماندار همدان اظهار کرد: در بخش روستایی نیز ۳۱۹ نفر برای رقابت در انتخابات شرکت کردند که ۹ نفر در هیئت اجرایی و ۴۹ نفر نیز در هیئت نظارت رد صلاحیت شدند.

در حال تکمیل…

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن