اجتماعیسلامت و پزشکی

تاکنون 17 هزار و 500 دوز واکسن کرونا به ملایری ها تزریق شده است

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ملایر با تأکید بر اینکه تزریق واکسن کرونا از ابتلا به این بیماری ممانعت نمی کند و فقط میزان شدت بیماری و آمار مرگ و میر و شمار مراجعه کنندگان به بیمارستان و ICU را کاهش می دهد، بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم تأکید کرد.

دکتر نیکو امجدی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با بیان اینکه حداقل بین 2 تا 4 هفته پس از تزریق دوز دوم واکسن کرونا، مصونیت نسبی در افراد ایجاد می شود، اظهارکرد: این بدان معنی نیست که فرد هرگز به کرونا مبتلا نمی شود، بلکه ممکن است مبتلا شده اما علائم ضعیفی مثل یک سرماخودرگی ساده داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر فردی دوز اول و دوم واکسن کرونا را تزریق کرده باشد و با فکر اینکه دیگر کرونا نمی گیرد پروتکل ها را رعایت نکند و دارای علائم ضعیف باشد، این فرد یک ناقل محسوب شده و می تواند خانواده و اطرافیان خود را مبتلا سازد.

امجدی بر رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک، پرهیز از حضور در اماکن شلوغ و رعایت بهداشت فردی توسط همه آحاد جامعه تأکید کرد و گفت: شبکه بهداشت و درمان و مرکز بهداشت شهرستان ملایر در 5 پایگاه در شهر ملایر طبق دستور دولت و وزارت بهداشت و درمان از ماه ها قبل واکسیناسیون عمومی را آغاز کرده و این روند ادامه دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه از آغاز طرح تاکنون 17 هزار و 500 دوز به مشمولین طرح و افراد بالای 70 سال، بیماران خاص، بیماران دیالیزی، پرسنل مراکز درمانی دولتی و خصوصی، کارکنان داروخانه، مطب ها و مراکز نگهداری از سالمندان، پاکبانان شهرداری، جانبازان و … تزریق شده است، خاطرنشان کرد: از امروز تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای افراد بالای 70 سال آغاز شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ملایر بیان کرد: مرکز ولیعصر، درمانگاه باباطاهر، درمانگاه سابق بیمارستان فخریه، باشگاه کارگردان و مرکز خودرویی خاتم الانبیاء واقع در جاده سلامت مراکز تزریق واکسن کرونا در شهر ملایر به شمار می روند.

امجدی با بیان اینکه امکانات و شرایط تزریق واکسن در روستاها نیز فراهم شده، گفت: با اعلام فراخوان در روزهای خاص بهورزان و دهیاران روستاها به افراد واجد شرایط برای تزریق فراخوان داده و پرسنل ما در آن روز تزریق را انجام می دهند.

وی با تأکید اینکه واکسیناسیون عمومی به منظور جلوگیری از ابتلا در همه افراد و سنین مختلف امری ضروری است، تصریح کرد: تزریق واکسن، برای سالمندان و بیماران زمینه ای نیز ضروری بوده و این افراد نباید ترسی داشته باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن