سیاسی

بازشماری آرای شورای شهر در برخی از شهرستان‌ها/ ارسال پرونده تخلفات به مراجع قضایی

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان همدان از بازشماری آرای شورای شهر برخی‌از شهرستان‌های استان در پی اعتراض برخی از نامزدهای بازمانده از شورا خبرداد.

احمد حسین فلاح در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با بیان اینکه به هیئت نظارت برخی از شهرستان‌های استان اجازه بازشماری آرا به صورت رندوم را داده‌ایم، مطرح کرد: در پی اعتراض برخی از کاندیداها، اجازه بررسی و بازشماری آرا برای رسیدگی به اعتراضات صادر شد؛ لازم به ذکر است دو شهرستان تویسرکان و نهاوند بیشترین اعتراصات نامزدها را ثبت کرده‌اند.

وی در رابطه با بررسی به اعتراض نامزدهای شورای اسلامی شهر همدان باتوجه به الکترونیکی بودن انتخابات در این شهرستان، اظهار کرد: به دلیل اطمینان خاطر دادن به این دسته از افراد با کمک کارشناسان فنی، مجددا بررسی‌های فنی لازم و مربوطه انجام خواهد پذیرفت.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان همدان همچنین از اتمام روند تشکیل پرونده‌ قضایی مربوط به نامزدهای متخلف در روز انتخابات و ارسال آن بدستگاه قضا در روز گذشته خبرداد و افزود: برخی از نامزدها علیه هجمه و اخباره وارده از سوی رقبای خود مبنی بر خرید و فروش آرا شکایت کرده و ادعا دارند که علیه‌شان پرونده سازی صورت گرفته است.

فلاح ادامه داد: از این رو با توجه به شکایت افراد و مستندات موجود در این هیئت، پرونده‌های تشکیل شده به مراجع قضایی ارسال و تا پایان هفته آینده تکلیف نهایی آن مشخص خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن