سلامت و پزشکی

احتمال افزایش بیماران بستری تا هفته آینده

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان ورود مسافران را علت افزایش آمار بیماران سرپایی و بروز پیک‌های متعدد این ویروس در استان دانست.

ابراهیم جلیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا هفته آینده آمار بیماران بستری نیز روند صعودی به خود گیرد، عنوان کرد: درحال حاضر شاهد افزایش ملایم شیب بیماران سرپایی هستیم؛ براساس افزایش آمار بیماران بستری و خارج از استان از دو روز گذشته، پیش‌بینی می‌شود تا هفته آینده آمار روندی فزاینده به خود گیرد.

وی با تاکید براینکه هنوز گزارشی از کرونادلتا نداشته‌ایم، گفت: دلیل افزایش آمار مبتلایان و بیماران سرپایی و پیدایش پیک‌های متعدد کووید-19 در استان، ورود مسافرانی است که باعث انتقال این بیماری شده و به‌دنبال آن باعث افزایش بیماری می‌شوند.

جلیلی با اشاره به ارائه هشدار و پیشنهادات مربوط به جلوگیری از انتشار بیشتر بیماری توسط مسافران به ستاد استانی مقابله با کرونا، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا، هشدارهای مربوطه را به ستاد استانی ارسال کرده است؛ از این رو احتمال می‌رود ستاد استانی باتوجه به هشدارهای دانشگاه، مصوبه‌هایی را برای کنترل ورود مسافران ابلاغ کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن