اقتصادی

تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آبیاری نوین و لایروبی قنوات ملایر

با پیگیری نماینده مردم ملایر  در مجلس، بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آبیاری نوین و لایروبی قنوات ملایر اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، نماینده مردم ملایر و عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در دیدار با مهندس اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از اختصاص ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای سیستم آبیاری نوین و مرمت و لایروبی قنوات این شهرستان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

حجت احد الاسلام آزادی‌خواه با اشاره به مکاتبه های انجام شده نمایندگان ملایر با معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص اظهار کرد: در نشست امروز طبق قول مساعد مهندس اکبری از منابع ملی سهمی حدود ۵ میلیارد تومان برای لایروبی و مرمت ۶۲۳ رشته قنات این شهرستان و ۱.۵ میلیارد تومان هم از محل دیگری و در مجموع حدود ۷ میلیارد تومان برای لایروبی قنوات ملایر در سال جاری تعیین شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم افزود: همچنین در این نشست معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای حدود ۷۰۰ هکتار سیستم آبیاری نوین و اختصاص ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این طرح قول مساعد داد که ۸۵ درصد از این مبلغ را نیز دولت پرداخت و فرصتی طلایی برای اجرای این طرح خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن